Livepeer (LPT) Nedir? Livepeer (LPT) Geleceği ve Yorum 2022

Livepeer (LPT) Nedir?

2017 yılında Doug Petkanics ve Eric Tang tarafından kurulan Livepeer, Ethereum blok zincirinde çalışan tamamen merkezi olmayan bir canlı video akış ağı protokolüdür. Platform, tüm yeni ve mevcut yayın şirketleri için merkezi yayın çözümlerine özel, blok zinciri tabanlı ve uygun maliyetli bir alternatif olmayı hedefliyor.

Youtube ve Twitch gibi platformlara merkezi olmayan bir alternatif olarak faturalandırılan bir proje olarak LPT, gelişen canlı video akışı ve akışı endüstrisine yeni bir soluk getirmek ve dağıtım çevre haklarını getirmek istiyor. LPT, üreticilerin çalışmalarını platformda yayınlamalarına izin vererek, içeriği yeniden biçimlendirmeye ve kullanıcılara ve geliştirme platformlarına dağıtmaya özen göstererek yayınlama sürecini kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

Video akışı, dünya çapında internet bant genişliğinin en büyük kullanıcısıdır ve bazı raporlar, küresel internet kullanımının yüzde 80’ini oluşturduğunu öne sürmektedir. Video editörleri için en büyük masraf, elde taşınan akıllı telefonlardan elde taşınan cihazlara kadar çok çeşitli cihazlarda ve ağlarda oynatılabilir hale getirmek için ham videoyu dönüştürme ve yeniden biçimlendirme işlemi olan kod dönüştürme işlemidir.

Livepeer, yayıncılara binlerce dağıtılmış işlemciye erişim sağlayarak, uygulama geliştiricilerin güvenli bir mimaride video oluşturmasına olanak tanıyarak video kod dönüştürme pazarında devrim yaratmayı hedefliyor.

LPTr, Ethereum blok zinciri üzerine kurulduğundan, platform, yetkili hisse ispatı (DPoS) fikir birliği mekanizmasının değiştirilmiş bir versiyonunu kullanır. DPoS mekanizmasında madencilik yoktur. Bunun yerine, blok zincirindeki yeni blokların doğrulanması, stake edilen coin sayısına göre yapılır.

Livepeer’ı Bitcoin tarafından kullanılan konsensüs mekanizmalarından ayıran şey budur. Bitcoin’in iş kanıtı (PoW) mekanizması büyük miktarda elektrik ve bilgi işlem gücü gerektirirken, DPoS sistemleri daha çevre dostudur ve kolayca ölçeklenebilir. LPT, Ethereum blok zinciri tarafından kurulan geniş DApp evreninden yararlanarak ağın kullanılabilirliğini daha da artırıyor.

Livepeer tokenlerinin maksimum arzı 22 milyon iken; dolaşımdaki arzı 21 milyon 164 bin. LPT token, yatırımcılar tarafından Binance, Coinbase, Gate.io, Bithumb gibi büyük borsalara ek olarak 10’dan fazla kripto para ticaret platformunda alınıp satılabilir.

Toplam arzın yüzde 12.35’i kurucular ve ilk ekip üyeleri arasında bölünür. Token’ların geri kalanı satış öncesi alımlara taşındı. En fazla sayıda token, yaklaşık yüzde 63.4’ü halka açık satış sırasında dağıtıldı. Son olarak, toplam token arzının yüzde 5’i LPT ağının sürdürülmesine ayrılarak projenin gelecekteki büyümesini garanti eder.

Livepeer (LPT) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Doug Petkanics ve Eric Tang
  • Kuruluş Yılı: 2017
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 25,472,810
  • Dolaşımdaki Arzı: 23,778,453
  • Piyasa Değeri: ₺ 6.204.741.953,39
  • En Düşük Fiyat: ₺ 16,70
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 1535,40
  • Proje Amacı: Livepeer, yayıncılara binlerce dağıtılmış işlemciye erişim sağlayarak, uygulama geliştiricilerin güvenli bir mimaride video oluşturmasına olanak tanıyarak video kod dönüştürme pazarında devrim yaratmayı hedefliyor.
Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Contentos (COS) Nedir? Contentos (COS) Geleceği ve Yorum 2022

Livepeer (LPT) Geleceği

Açık kaynaklı yazılımın gücü, bilgisayarlar ve bant genişliği gibi yeterince kullanılmayan kaynakların kullanımı ve başlamak ve devreye girmek için kripto ekonomik teşviklerin kullanımı sayesinde, video akışı uygulamalarını çok uygun maliyetli bir şekilde çalıştırabilen bir fırsat altyapısı sunar. fiyat. Bu nedenle gelecek vaat eden LPT projesi daha uzun sürecek.

Livepeer, kullanıcıların çeşitli şekillerde etkileşimde bulunmalarına izin verdiği için endüstri lideri bir platform olmayı hedeflemektedir. Bu platform, izleme başına ödemeli içerik tüketimini, canlı video akışını dönüştürerek, otomatik ölçeklenen sosyal video hizmetleri, canlı gazetecilik sansürsüz ve video uyumlu DApp’ler için yepyeni bir ortam yaratıyor.

Kod dönüştürme hizmetleri sunan düzenleyici kurumları desteklemek ve aynı zamanda staking yoluyla token’larından pasif bir gelir elde etmek isteyenler, LPT’de ve lisanslama rolünde değer bulabilirler.

Livepeer kullanım örneğinde potansiyel gören yatırımcılar, gelecekte eşler arası video ağının benimsenmesinde söz sahibi olmak için LPT satın alıp portföylerine eklemekle de ilgilenebilirler. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Livepeer (LPT) Yorum

İddialı ve benzersiz hedeflerle yola çıkan Livepeer, blok zinciri teknolojisinin gücünü kullanarak yayıncılık endüstrisinde devrim yaratmak istiyor. Açık kaynak platformu, kullanıcıların ve geliştiricilerin platformun yönetimine ve geliştirilmesine özgürce katılmalarına olanak tanır. Dijital kameraların yüksek kaliteli video içeriği üretme konusundaki artan yeteneği, yayıncılık endüstrisinin büyümesini sağlıyor ve Livepeer, kullanıcıların başlamak ve katılmak için merkezi olmayan bilgi işlem gücü ve kripto-ekonomik dinamiklerden yararlanmalarına izin vererek bu süreci sürdürmeyi hedefliyor.

Yatırımcılar, aşamalı olarak video ve medya paylaşımına merkezi olmayan bir yaklaşıma katkıda bulunmak istiyorlarsa LPT satın almayı düşünebilirler. Merkezi olmayan tasarımı, boşta kalan bilgi işlem kaynaklarını kullanmalarına izin verecektir.

Livepeer GPU’nun farklı bir bölümünü kullandığından, Ethereum gibi diğer blok zincirlerini çıkarmak için grafik kartlarını kullanan madenciler, daha önce kullanılmayan GPU alanı kod dönüştürme videosunu Livepeer ile harcayarak ek gelir elde edebilirler.

Livepeer (LPT) Nereden ve Nasıl Alınır?

Livepeer (LPT)’ı güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu