Londra Borsası Eski Başkanı: İngiltere Kriptoyu Kabul Etmeli - BTC MAGAZİN

Londra Borsası Eski Başkanı: İngiltere Kriptoyu Kabul Etmeli

LSE’nin eski başkanı Xavier Rolet, İngiltere hükümetinin Brexit’ten sonra ülkenin bir finans merkezi olarak kalmasına yardımcı olmak için SPAC’larla birlikte kriptoyu hızlı bir şekilde benimsemesi gerektiğine inanıyor.

Bir Bloomberg makalesine göre, Londra Menkul Kıymetler Borsası (LSE) eski başkanı Xavier Rolet, Brexit’ten sonra şehrin bir iş merkezi olarak ana konumunu korumasına yardımcı olmak için Londra’nın kripto para birimlerini ve SPAC’leri mümkün olan en kısa sürede kucaklaması gerektiğini düşünüyor.

Bu, İngiltere hükümetinin Brexit’ten sonra finans liderleri arasında kalmak için kripto konusunda uzmanlardan aldığı ilk tavsiye değil.

“Kripto ve SPAC’ler Londra’nın küresel bir finans lideri olarak kalmasına yardımcı oluyor”

Bloomberg’e göre, Xavier Rolet’in ortak yazarı olan bir belge, Londra’nın Şubat ayının ilk günlerinde gerçekleşen Brexit’ten sonra küresel bir finans merkezi olma statüsünü kaybetme riskini taşıdığını belirtiyor.

Belge, eski LSE şefinin İngiltere hükümetinin yatırımcıların kripto para birimleri, Bitcoin, Ethereum, bunlara dayalı varlıklar ve özel amaçlı satın alma şirketleri (SPAC’ler) ile mümkün olan en kısa sürede çalışmalarına izin vermesi gerektiği görüşünü paylaşıyor.

Belge özellikle, düzenlemenin Londra’yı finansal hizmetler için güvenli ve düzenlenmiş bir pazarın merkezi yapması gerektiğini söylüyor.

Daha önce bildirdiğimiz üzere, benzer bir öneri bir finans uzmanı olan Stirling Üniversitesi’nden Profesör David McMillan tarafından sunuldu.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu