Lüks Moda Markası Balenciaga, Bitcoin ve Ethereum Kabul Edecek

Özellikle son yıllarda alışılmışın dışında ve skandal koleksiyonlarıyla ünlü olan en eksantrik özel tasarım moda markası Balenciaga, özellikle BTC ve ETH’de kripto ödemelerini kabul etmeye başlayacak. Kripto paralar, Balenciaga’nın Los Angeles, New York’taki mağazalarında ve ayrıca markanın sitesinde çevrimiçi olarak kabul edilecek.

Bu kararın en son moda şovunu New York Menkul Kıymetler Borsası katında düzenleme ve davet olarak sahte paraları kullanma seçiminden ilham alıp almadığı bilinmiyor.

Yine de moda evinin kripto ödemeleri yapmak için hangi çözümü seçeceği belli değil, ancak markanın uzun vadeli planlarında kriptoyu dikkate aldığı kesinlikle açık ve BTC kotasyonlarındaki rekor düşüş bile onları bu fikirden vazgeçirmedi.

Görünüşe göre marka, lüks dünyadaki meslektaşları ve rakipleri operasyonlarına kriptoyu dahil edene ve neyin hemen işe yaradığını, neyin rafine edilmeye değer olduğunu ve neyin hiç kullanılmaya değer olmadığını örneklerle gösterene kadar, kesinlikle doğru stratejiyi seçmiş görünüyor. 

Son olarak piyasa, özellikle ünlü NFT sanatçısı Beeple’ın Louis Vuitton ile yaptığı işbirliğine doğru giden ve yaklaşık 440.000 dolarlık hırsızlıkla sonuçlanan Twitter hesabının bugün hacklenmesiyle yankılanıyor.

Balenciaga’nın bir sonraki şovuna davetiye olarak lazer gözlü ve sert cüzdanlı modelleri dört gözle bekliyoruz.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Borsalardaki Bitcoin Bakiyesi Düşüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu