Madenciler ETH Çekme İşlemlerine Başlarken Ethereum Fiyatı 2.000 Doların Altına Düşecek mi?

Ethereum Shanghai yükseltmesinden sonra, ETH fiyatı yukarı yönlü hareketini sürdürdü ve hatta 2.000$ seviyesini kırdı. Piyasadaki taze likidite, işlem hacminde büyük bir artışa neden oldu, ancak uzmanlar, ETH fiyatının yeniden yukarı yönlü hareket etmeye başlamadan önce düzeltmeden geçeceğine inanıyor.

Ayrıca, sürekli olarak ETH çeken madenciler ve madencilik havuzları, Ethereum fiyatı üzerinde ek satış baskısı oluşturacaktır. ETH fiyatı bu hafta 2.000$-2.150$ aralığında işlem görüyor.

F2Pool madencilik havuzunun kurucu ortağı Chun Wang’a (satofishi.eth) bağlı cüzdan adresi, Shanghai (Shapella) yükseltmesinden sonraki son 2 gün içinde büyük miktarda ETH çekti. Şimdiye kadar, 15.88633 milyon doları aşan 72 ETH, 3.500 para çekme işleminde kaldırıldı.

Etherscan verilerine göre bugün değeri 3 milyonu aşan 1.420 ETH Binance’e aktarıldı. Shanghai yükseltmesinden sonra kripto borsalarına ETH akışı artıyor.

Balinalar ayrıca Ethereum’u (ETH) kripto borsalarına boşaltıyor. Lookonchain, bir balinanın 25.855 ETH çektiğini ve 22.000 ETH’yi 13.26 milyon USDT karşılığında Binance’e aktardığını bildirdi. 

Whale Alert verileri ayrıca bilinmeyen bir cüzdandan Coinbase’e aktarılan 17.284 ETH’yi bildirdi.

ETH Fiyatı 2.000 Doların Altına Düşecek mi?

ETH fiyatı, şu anda 2.095 dolardan el değiştiriyor ve Cuma gününden bu yana yatay işlem görmeye devam ediyor. 24 saatlik düşük ve yüksek sırasıyla 2.057 dolar ve 2.121 dolar. Ayrıca, işlem hacmi de son birkaç gün içinde yükseldikten sonra düştü.

Ethereum spot ve türev ticaret verileri, önümüzdeki birkaç gün içinde sınırlı fiyat hareketi gösteriyor. Ayın düşük işlem hacmiyle sona ermesi ve ETH çekimlerinin artması durumunda 2.000 doların altına kırılma mümkün olabilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   JPMorgan, Hinman'ın Ethereum Hakkındaki Konuşmasını Destekliyor

TokenUnlocks, Shapella yükseltmesinden bu yana 592 binden fazla para çekme işleminde 1,06 milyon ETH’nin çekildiğini ortaya çıkardı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu