Max Kaiser, 2021 Bitcoin Fiyat Tahmininde Bulundu

Bitcoin destekçisi Max Keizer, dünya çapındaki fiat para birimlerinin hiper enflasyonu devam ederse, Bitcoin’in bu yılın sonunda 220.000 $ fiyat seviyesine ulaşabileceğini tweetledi.

Bitcoin 2021 hedefi 220.000 dolar

Son zamanlarda ABD Senatosu, dolaşımdaki para miktarını artırarak ve önde gelen ekonomistlerin ve makro yatırımcıların takip etmeyi beklediği enflasyonu körükleyen 1.400 dolarlık teşvik çeklerinde dağıtılmak üzere 1.9 trilyon dolar değerinde başka bir teşvik paketini onayladı.

Max Keiser, ABD hükümeti tarafından benimsenen bu teşvik önlemlerinin hiper enflasyonu destekleyeceğine ve artıracağına ve Bitcoin’in bu yıl 220.000 dolara ulaşmasını sağlayacağına inanıyor.

https://twitter.com/maxkeiser/status/1371593975191199744?s=20

Bitcoin’den başka bir düzeltme bekleniyor

Cumartesi günü 61.700 $ ‘lık yeni bir tarihi zirveye ulaştıktan sonra, lider kripto para birimi düşüşe geçti ve yazım anında 55.789 $ seviyesinde işlem görüyor.

Büyük satışların, yatırımcıların karlarını sabitlemesinden ve nakit çekmelerinden kaynaklandığına inanılıyor.

Ayrıca, Pazartesi günü bildirildiği üzere, Hindistan hükümeti geçen yıl kaldırılan kripto yasağını tekrarlamak için bir yasa çıkarmayı planlıyor.

Ancak bu sefer sadece bankaların kripto para birimleriyle uğraşan şirketlere ve kişilere hizmet vermesi yasaklanmayacak, aynı zamanda Bitcoin ve diğer kriptolara sahip olmaları da yasalara aykırı olabilir.

Bazı uzmanlar, mevcut BTC fiyat düşüşünün fiyatları daha da aşağı çekecek bir düzeltmenin başlangıcı olabileceğine inanıyor.

Bunların arasında Bitkub Capital Group CFO’su Atichanan Pulges da var. Pulges, Bitcoin ve diğer kripto paraların çok uzun zamandır yükseldiğini ve artık bir piyasa düzeltmesiyle karşı karşıya kaldıklarını düşünüyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Lüks Alman Markası Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve Diğer Kripto Para Birimlerini Kabul Etmeye Başladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu