Max Keiser: El Salvador’un Bitcoin Yaklaşımı, Geleceğin Paradigmasını Belirleyecek

Max Keiser, El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele’nin danışmanı olarak, ülkenin Bitcoin yaklaşımının diğer ülkeler tarafından kopyalanabilecek şekilde tasarlandığını ifade etti.

Keiser, Bitcoin‘e girmeyenlerin gelecek 2-3 nesilde hayatta kalmakta zorluk çekeceğini ve El Salvador’un kripto para piyasasında tarihe geçeceğini söyledi.

Keiser, bu açıklamaları Bitcoin Konferansı 2023’teki bir panel tartışmasında dile getirdi. Ona göre, dünya genelinde merkez bankası başarısızlıkları, Bitcoin’in süper hiper enflasyona karşı bir çözüm olarak benimsenmesine yol açacak.

Danışman, Bitcoin’in artık “merkez bankası katili” olarak anılmaya başladığını ve Bitcoin’in benimsenmesinde aciliyet olduğunu vurguladı. Örneğin, Lübnan gibi ülkelerde merkez bankası çöküşleri yaşanırken Bitcoin’e sahip olan insanların hayatta kalmayı başardığını belirtti. Aynı şekilde, Amerika Birleşik Devletleri’nde doların dünya rezerv para birimi konumunun değişmesiyle birlikte aciliyetin değişeceğini söyledi.

Keiser, jeopolitik dinamiklerdeki değişiklikler hakkında konuşurken, BRICS grubuna katılan ülke sayısının NATO grubuna katılan ülke sayısından daha hızlı arttığına dikkat çekti.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Marius Landman: Rusya ve Çin, Halkının Bitcoin Almasını Durdurmak İstiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu