Mayıs Ayının Önemli GameFi Projeleri

Blok zinciri, oyun ve DeFi endüstrileri son zamanlarda GameFi çatısı altında toplandı. Geleneksel video oyunu oyuncuları, bir oyun oynamak için en başta ve sonra sürekli para ödemeye, karşılığında ise bir şey kazanmamaya gönüllülerdi. Play to earn oyunları ise emeklerinin ve zamanlarının karşılığını kripto paralar ve NFT’ler ile ödüllendiriyor. P2e oyunları, kullanıcılara oyundaki sanal öğelerin doğrulanmış ve tek sahibi olma yeteneğini veriyor. Blok zinciri teknolojisi ve NFT’ler sayesinde oyuncular oyunda seviye atlama, görev yapma, savaşma, çiftçilik veya madencilik yapma gibi durumlarla oyna – kazan ekonomisi içine dahil olarak para kazanabiliyor.

GameFi endüstrisi, hem oyunları oynayarak para kazananlar hem de oyunların tokenlarına yatırım yapanlar için sıcak bir endüstri. Bu içerikte Mayıs ayının önemli GameFi projeleri listesine göz atalım.

GensoKishi Metaverse (MV)

Mayıs Ayının Önemli GameFi Projeleri 2
GensoKishi Metaverse (MV)

GensoKishi Online Metaworld, ödüllü PlayStation ve Nintendo Switch oyunu Elemental Knifghts‘ın metaverse ve GameFi’ye entegre edilmiş halidir. 14 yıllık geçmişi olan bu ikonik oyun 8 milyonu geçik kullanıcı tarafından indirilip oynanmıştır. Oyun, PC’ler, akıllı telefonlar ve video oyun konsollarını ortak paydada buluşturan tam kapsamlı bir metaverse’e sahiptir. Proje son zamanlarda hem KuCoin’de listelenmiş, hem de ilk NFT koleksiyonunu tasarlamak için Yoshitaka Amano ile işbirliğini duyurmuştur.

$1,02 fiyatından işlem gören MV token, 30 günde %41,7 değer kazanmıştır.

Victoria VR (VR)

Mayıs Ayının Önemli GameFi Projeleri 3
Victoria VR (VR)

Victoria VR, blok zinciri üzerine inşa edilmiş dünyanın ilk gerçekçi metaverse’üdür. Herkesin keşfetmesi ve ziyaret etmesi için ücretsiz olan Victoria VR, geleneksel alışveriş, eğlence, iş, iletişim, eğitim ve ticaret düzenlerinin yerini almayı amaçlar. Epic Games’in Unreal Engine’i ile inşa edilen Victoria Metaverse, tamamen topluluğa ait bir projedir. Bu sanal dünyada kullanıcılar avatarlarını oluşturup hayal sınırlarındaki her şeyi yapabilirler. MMORPG olarak karşımıza çıkan bu proje hala erken aşamalarında. Şu an $0,115 fiyatında olan VR token son haftada %16,6 değer kaybetmiştir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Haftanın İlgi Görebilecek Fan Tokenları (13 - 19 Haziran)

Voxies (VOXEL)

Mayıs Ayının Önemli GameFi Projeleri 4
Voxies (VOXEL)

Voxie Tactics, 3D özellikli, retro tarzda yaratılmış, oynaması ücretsiz bir RPG’dir. AlwaysGeeky Games tarafından oluşturulan bu sanal evren oyunu hem modern oyun mekaniklerine sahiptir hem de bundan 30-40 sene öncesinin oyunlarına benzer grafiklerle tasarlanmıştır. Diğer RPG oyunları gibi savaş ve keşif adında iki ana oyun modu vardır. Oyun içindeki zırh, silah, yükseltmeler ve diğer öğeler $VOXEL ile alınıp satılabilir. Oyunda birbirine meydan okuyup savaşan kullanıcılardan kazananları VOXEL token ve diğer oyun içi NFT’ler ile ödüllendirilir.

VOXEL token son 7 günde %11,1 değer kaybederek $1,20 fiyatına kadar gerilemiştir.

Splinterlands (SPS)

Mayıs Ayının Önemli GameFi Projeleri 5
Splinterlands (SPS)

Splinterlands, p2e ekosisteminin en popüler kart oyunlarından biridir. Geçtiğimiz günlerde şimdiye kadarki en önemli yükseltmenin zaman çizelgesini ve tasarımını paylaşan ekip, artık DPoS düğüm mekanizmasına geçiyor. Tamamen merkeziyetsiz düğüm yapısına ve yetkilendirilmiş durum kanıtı konsensüsüne geçecek oyunda yazılım %100 açık kaynak hale gelecek. SPS token sahipleri, SPS vakıf fonları üzerinde kontrol sahibi olacak ve SPS işlemlerini doğrulayacak ağ katılımcılarını seçmek için doğrulayıcı düğümleri çalıştıran hesaplar için oy kullanabilecek. Yeni mekanizma 2022’nin 3. ve 4. çeyreğinde ana ağda başlatılacak.

$SPS bu yenilikler doğrultusunda $0,115 fiyatından işlem görüyor ve bir ay önceki fiyatı ile aynı seviyede.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu