Melos Studio (MELOS) Nedir? Melos Studio (MELOS) Geleceği ve Yorum 2022

Melos Studio (MELOS) Nedir?

Melos Studio, müzikten ilham alan anları yakalamak için BNB Akıllı Zincir teknolojisini kullanır. Birleşik ve merkezi olmayan bir Web 3.0 meta ve müzik platformu kullanarak çalışır, işbirliği için bir yol oluşturur ve müzisyenler ile diğer müzik yaratıcıları arasında etkileşimi mümkün kılar. Ortaya çıkan içerik daha sonra NFT formatında yazdırılır ve NFT pazarında satış için çevrimiçi olarak yayınlanır.

Müzik, hepimizi birbirine bağlayan ortak dildir. Ancak son zamanlarda, müzik endüstrisindeki davaların daha yaygın hale gelmesiyle korsanlık konusu daha yaygın hale geldi. Neyse ki, hepsi kaybolmadı. Bu sorun, müzik blok zinciri platformu Melos Studio’nun tanıtımıyla iyi bir şekilde çözülebilir.

Melos, NFT müziğinin satışına izin vermenin yanı sıra, NFT staking ve NFT ticaret madenciliği gibi ek özellikler de uygular. Bu platformun benzersiz bir özelliği, basılı NFT’lerin blok zincirinde kalıcı olarak saklanması ve herhangi bir zamanda erişilebilir olmasıdır. Melos Studio’nun amacı, hiçbir müziğin kaybolmamasını sağlamaktır; Mevcut ve gelecek nesillerin zevk alması için eserlerin özgünlüğünü korumak.

Yenilikçi bir merkezi olmayan müzik NFT pazarı olan Melos Studio, 2020’de Tayvan’da kuruldu. Sanatçıların, müzisyenlerin ve hatta yaratıcıların yeteneklerini, yeteneklerini hayranlar ve kullanıcılar topluluğuna sergilemelerine olanak tanıyan benzersiz bir platformdur.

Melos platformu yaratıcılar, sanatçılar ve müzisyenler (ve onların hayranları/destekçileri) için bir odak noktası görevi görür. Melos Studio ekosistemi, içerik oluşturucuların çalışmalarını sattıktan sonra para kazanmalarına olanak tanır.

Melos Studio, müzik endüstrisine kaliteli hizmetler sağlama ve müzikal NFT’lerin kullanımını ve değerini teşvik etme konusunda uzmanlaşmıştır. Bugüne kadar Melos platformunda 800.000’den fazla kayıtlı kullanıcı var. Bu yılın Mart ayında stüdyo, içerik keşfine odaklanan bir Web 3.0 motorunu piyasaya sürmeyi planladığını duyurdu.

Hem DAO hem de yardımcı program token’ı olarak, bu token’ın birçok kullanım durumu vardır. Örneğin, hayranlar en sevdikleri sanatçıları önermek ve platformdaki özel avantajlara (ör. müzik NFT) erişmek için MELOS token’larını kullanabilir. Bu token, yeni bir stüdyo açmak için gereken fonları toplamak için de kullanılabilir. NFT’lerin ihracından elde edilen gelirler MELOS olarak paylaşılır ve her çalışana dağıtılır. Mevcut Web 3.0 içerik üretimi piyasa ekonomisi, yakın gelecekte MELOS token’ı tarafından desteklenecektir.

NFT oluşturma süreci, tüm içerik oluşturucuların NFT’leri satarak ödül kazanmalarına olanak tanıyan bir dizi adımla sistematik olarak çalışır. İşte bir örnek: Piyanist A bir melodi kaydeder ve bunu P0 adlı bir NFT parçası olarak yazdırır. B Kişisi P0 ile tanışır, melodiyi beğenir, ona bir gitar melodisi ekler ve birleşik piyano-gitar NFT’sini P1 NFT olarak yazdırır. Şarkıcı C, birleşik P1 NFT’yi duyar, sesini buna ekler ve P2 NFT olarak yeniden yazdırır. Bu yöntemle, tüm NFT ortak yaratıcıları kârdan pay alır. Ayrıca hayranlar ve içerik oluşturucular arasında daha fazla etkileşimi teşvik eder.

Bu, blok zincirine yüklenen ve müzikal bir NFT’ye “dövme” sürecinden geçen belirli bir müzik parçasını ifade eder. Bu benzersiz özellik, hayranların Melos Studio platformunda en sevdikleri müzisyenlerle müzik ve ritimler oluşturmasına olanak tanır. Örneğin, başka bir içerik oluşturucuyu kendi Musicblock’unu oluşturmaya davet ederek sanal bir grup oluşturulabilir ve bu da yepyeni bir Musicblock ile sonuçlanabilir. Yaratıcılar daha sonra ortaklaşa yeni NFT Musicblock’larını satmaya karar verebilir ve satışından elde edilen gelir tüm ilgili taraflarca paylaşılır.

Melos Studio’da “DNA”, her NFT Musicblock’un yaratıcısı hakkındaki tüm bilgileri saklar. NFT Musicblock, Jam aracılığıyla bir müzik parçası çalındığında oluşturulur. Forge işlemi nesilden nesile yapıldığından her bir reklam setinin DNA bilgisi Musicblock’a sürekli olarak yüklenmektedir. Bu bilgi koleksiyonu, “DNA ağacı” olarak bilinen şeyi oluşturur. Çalışmalarından para kazanmak için Musicblock’a katkıda bulunan tüm kişiler, elde ettikleri kârlara göre izlenir ve ödüllendirilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Boson Protocol (BOSON) Nedir? Boson Protocol (BOSON) Geleceği ve Yorum 2022

Melos Studio (MELOS) Genel Bilgiler

 • Kurucusu: Yalu Lin
 • Kuruluş Yılı: 2020
 • Blok ZinciriEthereum
 • Toplam Arzı: 1,000,000,000
 • Dolaşımdaki Arzı: 65,057,534
 • Piyasa Değeri: ₺ 35,953,567
 • En Düşük Fiyat: ₺ 0.4684
 • En Yüksek Fiyat: ₺ 10.23
 • Proje Amacı: Melos’un amacı, hiçbir müziğin kaybolmamasını sağlamaktır; Mevcut ve gelecek nesillerin zevk alması için eserlerin özgünlüğünü korumak.

Melos Studio (MELOS) Geleceği

Bu proje; Yapımcıların kendi müzikal ilhamlarından NFT’ler oluşturabilecekleri ve aynı zamanda bu oluşumların keyfini çıkarabilecekleri bir ekosistem vaat ediyor. Project Melos, müzik endüstrisine yeni bir soluk getiriyor; Bu, sürdürülebilir özgür ve özerk bir ekosistem yaratmayı amaçlayan önemli bir projedir. Mevcut işlevselliği ve geliştirmeye açık bir proje olması nedeniyle, platformun MELOS tokeninin gelecekte daha fazla değer kazanması bekleniyor.

Melos Studio’daki geliştiricilerin, platformun nihai hedefine dayalı olarak her yerde, her zaman duyulabilecek müziğe sahip olma konusunda sağlam bir planı vardı. Melos Studio, yol haritasında açıklanan amaç, hizmet ve hedefleri başarıyla uygulayabilirse, piyasa değeri kesinlikle önemli ölçüde artacaktır. Daha sonra, daha fazla yatırımcı ve kullanıcı çekecektir. 2022’de Melos Studio gibi müzik blok zincirleri kripto ortamını etkiliyor. Şu ana kadar Melos Studio için işler iyi görünüyor, ancak emin olmak için daha ileriye bakmamız gerekecek. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Melos Studio (MELOS) Yorum

Benzersiz kullanım durumları ile MELOS, başlangıcından bu yana sürekli olarak en iyi yatırımcıları (örneğin Binance Labs, Multi-Chain Capital ve NGC Ventures) ve ortaklıkları kendine çekmiştir. En son işbirliği, önde gelen bir kripto para birimi ticaret platformu olan MEXC Global ile – müzik NFT’sinin benimsenmesini artırmaya ve içerik oluşturucular ve hayranlar için müzik deneyimini iyileştirmeye kendini adamış heyecan verici bir ortaklık.

Melos Studio, kuruluşundan bu yana birçok zorlukla karşılaştı. Bununla birlikte, birçok zorluğa rağmen, hala devam edebilir ve bir sonraki müzik akışı çağına öncülük etmek için büyük bir potansiyel gösterir.

Platformun nihai hedefinden yola çıkarak Melos Studio geliştiricileri, her yerde ve her zaman duyulabilecek müziğe sahip olma hedefine dayanan sağlam bir eylem planı oluşturmak için bir araya geldi. Melos Studio, yol haritasında belirtilen amaç, hizmet ve hedefleri başarıyla yerine getirebilirse, Melos Studio’nun piyasa değeri kesinlikle önemli ölçüde artacaktır. Daha sonra, daha fazla yatırımcı ve kullanıcı çekecektir.

2022’de Melos Studio gibi müzik blok zincirleri kripto pazarında heyecana neden oluyor. Şu ana kadar Melos için işler yolunda görünüyor, ancak emin olmak için daha fazlasını gözlemlememiz gerekecek.

Melos Studio (MELOS) Nereden ve Nasıl Alınır?

Melos Studio (MELOS)’yu güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:

 • Bybit
 • MEXC
 • KuCoin
 • Phemex

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu