Merge, Ethereum (ETH) Fiyatını Nasıl Etkileyecek?

Ethereum Merge, basitçe ağın mevcut proof-of-work sisteminin (PoW) proof-of-stake mekanizmasına (PoS) geçişidir. Merge’den sonra, ödüller madenciler yerine stake edenlere gidecek. 

PoS sistemi, PoW’dan yaklaşık %99 daha az enerji kullanıyor. Twitter’da “korpi87” adını kullanan bir DeFi Eğitimcisi, Ethereum Merge’ün yansımaları ve bunun arz ve talep yapısını nasıl önemli ölçüde etkilediği hakkında bir analiz paylaştı.

Merge muazzam bir satın alma baskısı yaratıyor

Korpi’nin analizinde, Merge gerçekleştikten sonra arz ve talep dinamiklerinin tamamının değişeceğini ortaya koyuyor ve ETH üzerindeki günlük satış baskısının artık satın alma baskısına dönüşeceğini ve yeni satıcılara günlük olarak ihtiyaç duyulacağını belirtiyor.

Korpi, şu anda PoW ve PoS zincirindeki madencilere ve stakerlara günlük 14.790 ETH verildiğini söyledi. Merge bloğunda her iki zincir de birleşecek ve PoS sistemi başlayacak. Bu sayı sadece 1590 ETH’ye düşecek, çünkü sadece stake edenler blok ürettikleri için ödüllendirilecek.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Binance, Ethereum İşlemlerini 5 Gün Sonra Geçici Olarak Durduracak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu