Galaxy Digital CEO’su Michael Novogratz, Bitcoin, Ethereum ve Solana İçin Düşüş Tahmininde Bulundu

Galaxy Digital CEO’su Michael Novogratz, 14 Mayıs’ta yapılan bir konferans görüşmesinde Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Solana için düşüş tahminlerinde bulundu. Novogratz, geleneksel yatırımcıların kripto para birimlerini daha fazla benimsemesiyle birlikte Bitcoin fiyatının büyük olasılıkla bu çeyrekte dar bir aralıkta kalacağını belirtti.

Bu açıklama, Bitcoin fiyatının toparlanma girişiminde bulunmadan önce 61.000 doların altına inen düzeltmeleri görmesinin ardından geldi. Bitcoin’in fiyatındaki kısa vadeli dalgalanmalar, tasfiyelerin artmasına yol açarak piyasa lideri, altcoinler ve meme coinlerde yükseliş eğilimini tetikledi.

Bitcoin 55 Bin Dolardan 75 Bin Dolara Yükselecek: Novogratz

Bloomberg’in haberine göre, Galaxy Digital Kurucusu Novogratz, spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasının ardından bu çeyrekte tüm zamanların en yüksek seviyesinin üzerinde keskin bir artış beklemiyor. Novogratz, “Kriptoda konsolidasyon aşamasındayız. Bitcoin, Ethereum ve diğer her şey Solana tarafından birleştirilecek. Bu, bir sonraki koşullar dizisine kadar muhtemelen 55.000 ila 75.000 ABD Doları arasında bir yerde olacağı anlamına geliyor. Bir sonraki piyasa olayları bizi daha yükseğe çıkaracak.” dedi.

Novogratz’ın analizi, 11 Ocak’ta spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanması ve BTC halving momentumunun ardından 2024’ün ilk çeyreğindeki yükseliş piyasası hareketini takip ediyor. Bitcoin fiyatı, son düzeltmelerden önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 72.000 doların üzerine çıktı. Makroekonomik faktörler ve zincir içi faaliyetlerdeki düşüş, merkezi olmayan finans (DeFi) rakamlarının da azalmasına yol açtı.

Sonraki Koşullar

Novogratz gibi birçok yükseliş yatırımcısı, dijital varlıklarda büyümeyi teşvik etmek için bir sonraki olumlu piyasa koşullarını bekliyor. Bu koşulların başında, Merkez Bankası’nın faiz indirimleri yer alıyor.

Novogratz, “Sanırım bu çeyrekte kesinlikle bu noktadayız, belki önümüzdeki çeyrekte ya A, Fed ekonomi sonunda yavaşladığı için faiz indirimine başlayacak ya da B, seçimi atlatırız ve seçimin bir şekilde netlik getireceğini düşünüyorum ya da diğer bir seçenek de kripto düzenleme ortamına dair netlik sağlanması.” dedi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   İran Altın Destekli Kripto Para Birimi PayMon'u Piyasaya Sürüyor

Novogratz’ın değerlendirmesi, Bitcoin ve diğer dijital varlıkların, küresel ekonomik koşullardaki ve düzenleyici ortamdaki değişimlere bağlı olarak önemli fiyat hareketlerine devam edebileceğini gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu