Michael Saylor, Bitcoin’in Gerçek Değerini Açıkladı

Finansal piyasalar ve özellikle kripto ile ilgili ana tartışma konusu, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan ve başka bir varlık satış turunu tetikleyen rekor ABD enflasyonuydu.

Tanınmış bir kripto meraklısı ve Bitcoin destekçisi olan MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, sıcak konuyu başıboş bırakmadı ve bir kez daha  BTC’nin gerçek değeri konusundaki tutumunu dile getirdi.

Saylor’a göre, ABD enflasyonu %9.1’lik rekor seviyede ve diğer büyük küresel rezerv para birimleri ABD doları karşısında daha da hızlı değer kaybederken, birçok insan 1 Bitcoin’in 1 Bitcoin’den daha fazla bir şeye eşit olmadığını hala anlamıyor.

Bu nedenle Saylor, kripto para birimlerinin oranını fiat para birimleriyle ilişkilendirmediğini ve makroekonomik istatistiklerin Bitcoin teklifleri üzerindeki güçlü baskısına rağmen, gerçek değerinin değişmediğini açıkça ortaya koyuyor. Bu arada, MicroStategy’nin Bitcoin holdinglerinden kaybı şu anda 1 milyar doları aşıyor. 28 Haziran itibariyle şirket, yaklaşık 4 milyar dolar değerinde 129.699 BTC’ye sahipti ve BTC başına ortalama 30.664 dolar fiyatla satın aldı. MicroStrategy’nin belgelenen son Bitcoin alımları toplam 10 milyon dolar değerinde 480 BTC’ye ulaştı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Man Group CEO'su: Bitcoin Değersiz Ancak İnanılmaz Fırsatlar Sunuyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu