Michael Saylor, Spot Bitcoin ETF’lerinin Önemini Açıkladı

Kripto piyasasında spot Bitcoin ETF’lerinin olası bir etkisi büyümeye devam ederken, MicroStrategy’nin kurucu ortağı ve ünlü Bitcoin savunucusu Michael Saylor, spot ETF’lerin onaylanmasının zorunluluğunu belirten bir veri boşluğuna vurgu yaptı.

Vadeli İşlemler Performansı ve Bitcoin Fiyatı

Saylor, Bitcoin’in aynı dönem içindeki fiyat hareketiyle kıyaslandığında, yıllık bazda ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO) performansındaki farka işaret etti. Bitcoin son bir yılda %57 oranında bir artış gösterirken, BITO sadece %28 oranında bir artış yaşadı. Saylor, bu tür bir farkın spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasının gerekliliğini vurguladığını belirtti.

“ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO) yıl başından bu yana Bitcoin’e (BTC) göre %28 daha az performans gösterdi. İşte bu yüzden Spot Bitcoin ETF’lerine ihtiyaç duyuyoruz.”

Michael Saylor

Bitcoin ETF ve Toplam Getiri Karşılaştırması

Ancak Bloomberg’in ETF uzmanı James Seyffart, Saylor’ın Bitcoin fiyatını BITO’nun sadece fiyat getirisine değil, aynı zamanda temettüleri de kapsayan toplam getiriyle karşılaştırdığına dikkat çekti. Seyffart’ın analizine göre, Proshares ETF, yıl başından bu yana yalnızca %6,4 oranında geride kalmış durumda.

Bu nedenle, spot Bitcoin ETF’lerinin onayıyla birlikte kripto piyasasının kurumsallaşması ve futures ETF getirileri ile spot ETF getirileri arasındaki farkın minimize edilmesi bekleniyor. Şu anda, MicroStrategy’nin spot ETF’lerin gerçek olup olmadığına göre alım stratejilerini nasıl hızlandıracağı konusunda herhangi bir bilgi bulunmuyor; çünkü Blackrock, Fidelity gibi büyük firmaların Bitcoin birikimi yapması gerekecek. Bu, kripto piyasasında büyük bir talep yaratma potansiyeline sahip.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   IMF Raporuna Göre Bitcoin Hem Fırsat Hem De Finansal Bir Sorun

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu