MicroStrategy’den Dev Bitcoin Alımı: Michael Saylor Detayları Paylaştı

Perşembe günü yapılan bir duyuruya göre, iş zekası firması MicroStrategy, Bitcoin stokunu 786 milyon dolar değerinde 11.931 Bitcoin daha alarak artırdı.

Bu Bitcoin’ler, ortalama 65.883 dolar fiyatla satın alındı. Bu yeni alımlarla birlikte şirketin toplamda 226.331 Bitcoin’e sahip olduğu ve bu miktarla amiral gemisi kripto para biriminin en büyük kurumsal sahibi olduğu belirtildi.

Son satın alma, MicroStrategy’nin yakın zamanda gerçekleştirdiği borç satışıyla finanse edildi. Firmanın bu borç aracı olarak tanımlanan 800 milyon dolarlık dönüştürülebilir banknot teklifini bugün erken saatlerde tamamladığı duyuruldu.

Şirketin ortalama Bitcoin satın alma fiyatı son işlemlerle birlikte 36.798 dolara yükseldi. Aynı zamanda, Bitcoin fiyatı bugün erken saatlerde 66.000 dolar seviyesini geri kazanmayı başardı ve gün içinde 66.436 dolara kadar yükseldi.

Bu büyük alımın piyasa üzerinde önemli bir etki yaratmadığı, çünkü büyük ölçüde MicroStrategy’nin geçen hafta gerçekleştirdiği borç satışıyla fiyatlandırıldığı belirtiliyor. Buna karşılık, MicroStrategy’nin (MSTR) hisseleri piyasa öncesi işlemlerde %2.56 artış gösterdi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Yatırımcıları COVID-19'a Nasıl Tepki Verdi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu