Milyarder Chamath Palihapitiya, Bitcoin’e Daha Katı Düzenlemelerin Getirilmesini İstiyor

Business Insider’ın haberine göre, Sri Lanka doğumlu Kanadalı ve Amerikalı bir girişim kapitalisti olan Chamath Palihapitiya, yakın tarihli bir podcast görünümünde, Bitcoin‘in büyük olasılıkla bir menkul kıymet olmamasına rağmen bir menkul kıymet olarak düzenlenmesi gerektiğini belirtti.

Palihapitiya’ya göre kripto para piyasasının büyüklüğü bunu gerekli kılıyor. Düzenleme eksikliği nedeniyle en büyük kripto para biriminin etrafında büyük miktarda “sistem riski” vardır. 2013’te kripto trenine atladıktan sonra milyarder şimdi Bitcoin’in geleceği konusunda endişeli.

CNBC’nin Squawk Box’ında yakın zamanda yayınlanan bir görünüm sırasında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler, Bitcoin‘in aslında bir emtia olduğunu yeniden doğruladı. Bununla birlikte, daha önce tokenların büyük çoğunluğunun kayıt dışı menkul kıymetler olduğunu iddia ettikten sonra diğer kripto para birimleri hakkında kararsızdı.

Aynı zamanda, Ethereum’un düzenleyici durumu, yanan bir soru olmaya devam ediyor. Bu ayın başlarında, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Ethereum’un bir yönetim ekibi ile ilk kripto para teklifi (ICO) aracılığıyla verildiğinden “açıkça” bir menkul kıymet olduğunu ilan etti. SEC Başkanı Gary Gensler, Ether tokeninin kayıt dışı bir menkul kıymet olup olmadığıyla ilgili soruları defalarca geçiştirdi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Michael Saylor: Savaş Bitcoin'in Kabulünü Hızlandıracak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu