MobileCoin (MOB) Nedir? MobileCoin (MOB) Geleceği ve Yorum 2022

MobileCoin (MOB) Nedir?

MobileCoin, mobil cihazlar gibi yaygın kaynak kısıtlı ortamlarda dağıtım için tasarlanmıştır ve gizlilik ve güvenliğin yanı sıra basit bir kullanıcı deneyimi sağlar.

MobileCoin, 2017 yılında mevcut CEO Joshua Goldbard ve Signal danışmanı ve Moxie Marlinspike kurucusu tarafından yönetilen bir beyaz kitap yayınladı. MOB Company, 2018’de kuruldu ve merkezi San Francisco’da bulunuyor, ancak kurumsal geçmişini Delaware’de koruyor. Proje, mobil cihazlarda hızlı ve kolay ödeme sağlamayı hedefliyor.

Özel anahtarları gerçek zamanlı olarak güvenilir bir şekilde depolamak için donanıma sahip olmayan kullanıcılara kaynak kısıtlı bir ortamda dağıtılabilen hızlı, özel ve kullanımı kolay bir kripto para birimi geliştirmek. bir ödeme için fonların kontrolünü bırakmak.

Mobile Coin, Aralık 2020’de yayına girdi ve web sitesinde “telefonunuzda dijital para birimi olarak kullanılmak üzere tasarlanmış bir kripto para birimi” olarak tanımlandı. Teknik incelemede orijinal olarak ana hatlarıyla belirtilen hedefi belirtmenin daha basit bir yolu olan, neredeyse anında eylemlerle kullanımı kolaydır”.

MOB bir dizi yeni teknik kullanır, ancak bunların çoğu, MOB ile ilgili olarak kabul edilebilecek önemli ayrıntılardan bahsetmeyen teknik belgeler veya emsaller tarafından incelenmemiş ve eksik veya yanlış olan belgelerle desteklenir.

Teknik çalışmalarının diğer bazı alanları ancak doğrudan kaynak koduna ve belgelere bakılarak anlaşılabilir. Ve dürüst olmak gerekirse, eğer bir matematik geçmişiniz yoksa, eliptik eğri kriptografisinin inceliklerini ve MOB tarafından yaygın olarak kullanılan gelişmiş Schnorr benzeri imzaları anlayamazsınız.

MOB, bir itibar kanıtı protokolü olan Stellar Consensus protokolü kullanılarak geliştirilmiştir. Stellar Consensus Protocol’ün Stellar Network ile aynı olmadığını belirtmek önemlidir. Stellar Network, Stellar Consensus protokolü üzerinde çalışsa da MOB tarafından kullanılan ayrı bir uygulamadır.

Bizans Hata Toleranslıdır ve Stellar tarafından kullanılan modelin bir kopyasıdır. Bu, kullanılan doğrulayıcı düğümlerin MOB Foundation tarafından onaylanması gerektiği anlamına gelir. Ayrıca, bu düğümlerin, bazı uygulama kodlarını ve bellek içi verileri izole etmek için donanım tabanlı bellek şifrelemesi sağlayan Intel SGX yonga seti ile oluşturulmuş makinelerde çalışması gerekir. İlginç bir şekilde, bir düğümü çalıştırmak için bahis gereksinimlerinden veya düğümleri çalıştırmak için herhangi bir teşvik ödülünden bahsedilmiyor.

Kullanıcılar uygulamayı yükleyebilmeli, 4 haneli bir PIN girebilmeli ve adresleri telefon numaraları veya diğer kullanıcı kimlikleri olan diğer kullanıcılarla para gönderip alabilmelidir. İşlemler bir saniyeden az sürecek, fonlar anında kullanılabilir olacak ve mesajlaşma servisi ve diğer üçüncü şahıslar, kullanıcının hesap bakiyesi veya işlem geçmişi hakkında hiçbir şey bilmemeli (kim kime ödedi gibi). Kullanıcılar istedikleri zaman uygulamayı yeniden yükleyebilir veya yeni bir telefon satın alabilir ve haneli bir PIN girerek fonlarına güvenli erişim sağlayabilir. Ödemeler, uygulamalar ve ağlar arasında da yapılabilir.

Stellar Consensus protokolünü kullanarak, doğrulama düğümleri mutlaka blok zincirinin tüm işlem geçmişini saklamaz. Bunun yerine, her işlem tamamlandıktan sonra verilerin çoğunu silerler. Bu, MobileCoin’i, ister hükümetten isterse kullanıcıları takip etmek ve şantaj yapmak isteyen suçlulardan geliyor olsun, gözetime karşı daha dirençli hale getirir.

MobileCoin nispeten yeni bir kripto para birimi olduğundan ve Signal’in ödeme sistemi sınırlı testte olduğundan, gelecekteki gelişmeler hakkında çok az şey biliniyor, ancak CryptoNote protokolüne dayalı diğer herhangi bir blok zinciri gibi MobileCoin’in de yapabileceği önerilmektedir. Katman iki uzantıları, çoklu imzaları, ticaret kanıtını, marj piyasalarını ve daha fazlasını destekler.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Genopets (GENE) Nedir? Genopets (GENE) Geleceği ve Yorum 2022

Mesajlaşma uygulamalarının ve kripto para birimlerinin ortak düzenleyici kurumlar tarafından iyi karşılanmadığı iyi bilinmektedir. Kik ve onun KIN ve Telegram token’ları SEC ile mücadeleye girdi ve sonuçta her ikisi de mesajlaşma uygulamalarına kripto desteği eklemekten vazgeçti.

En katı düzenleyici ABD gibi görünüyor ve şimdiye kadar Signal bu pazardan kaçındı. Hatta MOB Github’da MOB cüzdanının ABD’deki bireyler veya kuruluşlar, ABD’deki bireyler veya kuruluşlar veya diğer yargı bölgelerindeki kişiler veya Kuruluşlar tarafından indirilemeyeceğini veya kullanılamayacağını belirten bir sorumluluk reddi bile vardır.

MobileCoin (MOB) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Joshua Goldbard
  • Kuruluş Yılı: 2017
  • Blok ZinciriBlockchain
  • Toplam Arzı: 250,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 74,218,324
  • Piyasa Değeri: ₺ 1,743,682,808
  • En Düşük Fiyat: ₺ 17.57
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 399.40
  • Proje Amacı: MobileCoin, bir itibar kanıtı protokolü olan Stellar Consensus protokolü kullanılarak geliştirilmiştir.

MobileCoin (MOB) Geleceği

Uzmanlar, dijital ödemeler daha popüler hale geldikçe, bu tür uygulamalara ilginin artabileceğini söylüyor. Ayrıca MobileCoin’in kripto ekosistemine de hitap etmesi dikkat çekiyor. Verilere bakarak yatırımcıların MOB’lar hakkındaki görüşlerini daha iyi anlayabiliriz.

Uzmanlar, MobileCoin (MOB) Coin’in gelecekteki hedeflere ulaşmak için ciddi bir potansiyele sahip olduğunu tahmin ediyor. Öte yandan, kısa vadeli tahminde değerlendirildiğinde, grafik görünümünün kısa vadede hacimde artış potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor. MobileCoin (MOB) Coin, Digital Coin gibi güçlü analistlerin dikkatini çekerek sunduğu alım satım kolaylığı ile kripto piyasasına yenilik getiriyor.

MobileCoin (MOB) Coin, listelendiği borsalarda yüksek işlem hacmi ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve uzun vadeli projeler hayata geçirmek isteyen MobileCoin (MOB) Coin, portföylerini zenginleştirmek isteyen yatırımcılar için oldukça karlı bir dijital varlık olarak değerlendirilebilir. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

MobileCoin (MOB) Yorum

Moxie Martinspike’ın MobileCoin’in CTO’su olup olmadığı konusundaki tartışmanın yanı sıra, muhtemelen asla cevapsız kalmayacak olan MobileCoin fikri harika. Ve uygulama ayrıca iyi düşünülmüş görünüyor. Genel olarak, dijital para birimlerinin çoğu kullanım için sonunda fiziksel para birimlerinin yerini alacağı açık görünüyor.

Ancak, hala çözülmesi gereken bazı sorunlar var. MobileCoin, hızlı ve güvenli transfer vaadini yerine getirebilecek mi Kullanıcılar, mesajlaşma uygulamalarında kripto para kullanımını gerçekten kabul edecek mi? Şu anda en önemli soru, projenin düzenleyicilerin önüne geçip geçemeyeceği veya Kik ve Telegram ile aynı kaderi mi paylaşacağı. MOB için hala erken, fakat şu ana kadar işler umut verici görünüyor. Zaman içinde nasıl geliştiğini görmek için projeye bir göz atmanızı öneririz.

MobileCoin (MOB) Nereden ve Nasıl Alınır?

MobileCoin (MOB)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu