Morgan Stanley Kısa Vadeli Bitcoin Rallisi Bekliyor

Kripto piyasası ABD borsası ile korelasyon içinde hareket etmeye devam ederken, traderlar ayı piyasası sırasında Bitcoin pozisyonları almak için S&P 500 endeksindeki eğilimleri dikkatlice analiz ediyor.

Morgan Stanley’nin CIO’su ve ayı piyasası uzmanı Michael J. Wilson, ABD borsasının %16’lık kısa vadeli bir ralliye tanık olabileceğini tahmin ediyor. Bununla birlikte, ralli yalnızca bir kazanç kapitülasyonu veya resmi bir resesyon olmadığında gerçekleşecek.

Ayı piyasası uzmanı Michael Wilson, 17 Ekim’de Bloomberg’in haberine göre S&P 500 200 haftalık hareketli ortalamayı (WMA) test ederken ABD borsasında kısa vadeli bir toparlanma görüyor. S&P 500, faiz artışları ve daha kötü makroekonomik koşullar nedeniyle bu yıl %25 düştü. 

Bu arada, Bitcoin (BTC) fiyatı 200-WMA 23.000 dolar seviyesine yakınken 20 bin doların altında mücadele etmeye devam ediyor. Bununla birlikte, BTC fiyatının Haziran ayında 20 bin doların altına düşmesinden bu yana birkaç ayı piyasası rallisi oldu. Ancak boğalar gücünü koruyamadı ve ayılar hakimiyeti devraldı ve Bitcoin fiyatını tekrar 20 bin doların altına inmeye zorladı.

Ayrıca, BTC fiyatı, Ağustos ayındaki kısa vadeli yükselişten bu yana 200-WMA’yı geçemedi. Yazma sırasında, BTC fiyatı son 24 saatte %1.62 artışla 19.459 dolardan işlem görüyor.

Wall Street’in en belirgin aşağı yönlü sesi Michael J. Wilson, bu yılki düşüşü doğru bir şekilde öngördü. Wilson, borsadaki uzun vadeli duruşunu korumasına rağmen, mevcut seviyelerden %16’lık bir artış öngörüyor.

“Bu çok büyük bir hareket gibi görünse de, bu yıl ve önceki ayı piyasası rallileriyle uyumlu olacak.”

Michael J. Wilson

Kripto Piyasası Bir Sonraki Fed Faiz Artışını Bekliyor

Yatırımcılar, 2 Kasım’da gerçekleşecek ve önümüzdeki birkaç ay için potansiyel olarak piyasayı yönlendirebilecek bir sonraki Fed FOMC toplantısını bekliyorlar. Durgunluk korkuları artmaya devam ederken, Fed enflasyonu frenlemek için şahin duruşunu koruyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Milyarder Yatırımcı Bitcoin Fiyat Tahminini Yineledi

CME FedWatch Tool’a göre, 75 baz puanlık bir faiz artışı olasılığı şu anda %95,4 iken, Dolar endeksi 113’e yaklaşıyor.

Bu arada, Morgan Stanley’den Michael Wilson, enflasyonun artık zirveye ulaştığına inanıyor. Ayrıca Fed , çekirdek TÜFE’nin 40 yılın en yüksek seviyesine sıçramasına rağmen 50 baz puanlık bir faiz artırımına gidebilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu