Mt. Gox’un Bitcoin Ödemesi Piyasayı Yeni Bir Düşüşe Sürükler mi?

Mt. Gox Trustee’nin geçen hafta alacaklılarına geri ödeyeceklerini açıklamasının ardından Bitcoin çöküşüne dair spekülasyonlar ortaya çıktı. Kripto topluluğunda, getirilerin Bitcoin fiyatını aşağı çekeceğine dair yaygın bir korku vardı. Bununla birlikte, uzun vadeli Bitcoin sahiplerinin varlıklarını satmayı seçmeyeceklerine dair karşıt bir argüman var.

Mt Gox Üzerinden FUD

Şubat 2014’te, o zamanlar en büyük kripto para borsalarından biri olan Mt Gox, platformdaki tüm ticareti askıya aldı. 141.686 Bitcoin’e en son erişim güncellemesi ile kripto topluluğu, geri dönüşlerin zamanlaması konusunda şüpheci. Bir kripto etkileyicisi olan Healthy Pockets, Bitcoin’in madenciler tarafından son satışının zaten Bitcoin fiyatına bir darbe indirdiğini söyledi.

“Son zamanlarda, madencilerin 10.000 BTC’nin biraz üzerinde satışı, Bitcoin fiyatını çoktan etkiledi. Neredeyse takip edilen 150 bin BTC satışı, Bitcoin fiyatı için ciddi sonuçlar doğurabilir.”

Ayrıca, potansiyel Bitcoin çöküşü etrafındaki spekülasyonlar, küçük ölçekli kripto yatırımcıları arasında FUD yaratıyor. Binance CEO’su CZ’ye, Mt Gox’un piyasaya sürülmesi nedeniyle Bitcoin fiyatında düşüş olup olmayacağı sorulduğunda, herhangi bir çökme olmayacağını söyledi. Bir kripto meraklısı CZ’ye Mt Gox sorununun endişelenecek bir şey mi yoksa başka bir FUD mu olduğunu sordu. Spekülasyonun yeni marangoz zihniyetine benzediğini söyleyerek tüm bölümü silip süpürdü.

“Sadece kendinize sorun, kriptoya girdiyseniz ve 2014’ten itibaren BTC’niz varsa, şimdi satmak için aceleniz olacak mı? OG zihniyetine karşı yeni katılanlar.”

‘Aşırı Paniğe Gerek Yok’

Bir girişim kapitalisti olan Joseph Young, Mt Gox Bitcoin sorunu hakkında aşırı paniğe gerek olmadığını söyledi.

“Kripto pazarına isabet eden 3 milyar dolarlık bitcoin hakkında çok sayıda görüşme var. Mt Gox ve piyasaya dökülebilecek devasa BTC konusunda aşırı panik yapmamalısınız.”

Yazım anında, Bitcoin son 24 saatte %2,70 düşüşle 20,431 $’dan işlem görüyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Kararı El Salvador'un Ekonomisini Tehdit Ediyor

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu