Nasdaq Listeli Madencilik Şirketi Bitmain İle Anlaşma İmzaladı - BTC MAGAZİN

Nasdaq Listeli Madencilik Şirketi Bitmain İle Anlaşma İmzaladı

Hisse senetleri Nasdaq borsasında işlem gören Bitcoin madencilik şirketi Riot Blockchain, 42.000 S19j Antminers satın almak için Çinli ASIC üreticisi Bitmain ile 138 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladı.

Yeni makine filosu, firmanın toplam hashrate kapasitesini saniyede 7,7 exahash’a (EH / s) genişletecek ve bu, Ekim ayından bu yana yüzde 93 artış anlamına geliyor.

Riot Blockchain (NASDAQ: RIOT) hissesi, 2021’de bir önceki yıla göre yüzde 230’un üzerinde yükseldi. Piyasa değeri, Aralık sonunda 1 milyar doları aştıktan sonra şu anda 4,5 milyar doların üzerinde duruyor.

COO Megan Brooks, satın almanın önde gelen ABD madencilik şirketi için “önemli bir kilometre taşı” olduğunu iddia ediyor:

”Riot’un mevcut madenci filosu, şirketi Bitcoin madenciliğinde Amerikan lideri olarak konumlandırdı. Riot, planlanan hash rate kapasitesini neredeyse iki katına çıkararak, hem şirketin hem de Amerika Birleşik Devletleri’nin küresel ağ hash oranındaki payını büyütme konusunda büyük adımlar atmaya devam ediyor.”

Şubat ayında, Jason Les, şirketin yeni CEO’su olarak uzun süredir Riot yöneticisi Jeff McGonegal’ın yerini aldı.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu