NEM Blockchain, Symbol Ağını Yayınlamaya Hazırlanıyor - BTC MAGAZİN

NEM Blockchain, Symbol Ağını Yayınlamaya Hazırlanıyor

NEM, bu yıl kurumsal kullanıma hazır bir blok zinciri olan Symbol ağını yayınlamaya hazırlanıyor. Bu adım, NEM’in Blockchain teknolojisinin geleceğine ilişkin fayda merkezli ilkesinin bir devamı olarak görülüyor.

NEM’in Proof of Stake konsensüs mekanizmasının en eski somutlaştırmalarından biri olan NIS1 blok zinciri, Blockchain alanında ilklerin yaşanmasını sağlıyor. Bu blok zinciri aynı zamanda ilk değişmez varlıklara, lüks ürünler için tedarik zinciri uygulamalarına ve yerleşik çoklu imza özelliklerine de ev sahipliği yapıyor.

Uyumlu tokenleştirme ile birlikte basitleştirilmiş multi-sig gibi araçlar, gelişmiş varlık yönetimini etkinleştirdi. NIS1’in tedarik zinciri çözümlerine topluluk liderliğindeki erken katılımı da lojistikte NEM markasının oluşmasına fırsat verdi. NIS1’in en seçkin çözümleri, topluluk öncülüğünde de olsa, kurumsal kullanım örnekleri oldu.

NIS1 kurumsal kullanıma hazır bir bileşim

NEM, Bitcointalk iş parçacığından oluşan bir taban hareketi üzerine inşa edildiğinden, NIS1 zinciri, ağ genişlemesinin temel itici gücü olan özel, küresel olarak dağıtılmış bir topluluk elde etti. Topluluğun güçlü çabaları sayesinde NEM ekosisteminin mükemmelleştiği seçkin bir rota oluştu. Symbol ağı, ticari kullanım durumları için özel iyileştirmelerle NIS1’in özelliklerini oluşturan, kurumsal kullanıma hazır çözümlerin bir bileşimi olarak karşımıza çıkıyor.

Symbol, NIS1’in yol haritasındaki en başarılı kilometre taşlarına odaklanıyor.

Symbol, NEM’i ticaret dünyasına taşımasına rağmen, NEM topluluğu daha geniş bir ekosistemde yer alıyor. Bunu sağlamak için Symbol’un yaklaşan lansmanına, yalnızca güvenilir XEM sahipliğinin kanıtıyla erişilen ve sosyal medya benzeri bir ekosistem olan NEM Hub’ın lansmanı eşlik etti.

NEM Hub, Avrupa’nın önde gelen Blockchain hızlandırıcısı DAO Maker’ın bir yazılım ürünü olan Social Mining kullanılarak başlatıldı.

Topluluk ağda söz sahibi olmaya devam edecek

NEM Hub, Symbol aracılığıyla NEM’in kurumsal odaklı büyümesinin topluluğun sahip olduğu sese ve güce müdahale etmemesini sağlamada çok önemli bir rol oynuyor. Bunun yerine merkez, toplumu çabalarını kolayca organize etme, toplum içinde ve aracılığıyla algılarını dile getirme ve onaylama ve NIS1 zincirinin yönü ve büyümesi için kolaylaştırılmış bir fikir birliği sağlama yetkisi veriyor.

Yeni başlatılan Symbol ağı, NIS1 yayın zinciri ile senkronize edilerek genel-özel hibrit dağıtım oluşturmak için başlatılacak. Kurumsal kullanıma hazır olan Symbol, özel bir eklenti olarak işlev görürken topluluk tarafından yönetilen ve doğrulanan NIS1 zinciri, her zaman güçlü bir genel ağ olarak çalışacak.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu