Neo (NEO) Nedir? Neo (NEO) Geleceği ve Yorum 2022

Neo (NEO) Nedir?

NEO, 2014 yılında Çin’de Da Hongfei ve Erik Zhan tarafından AntShares olarak kuruldu ve Haziran 2017’de NEO olarak yeniden adlandırıldı. Kendi kripto para birimini destekleyen ve dijital varlıkların ve akıllı sözleşmelerin geliştirilmesine izin veren blok zinciri tabanlı bir platformdur. Bu açıdan ABD merkezli Ethereum blockchain ağına benzer.

NEO, dağıtılmış bir ağa dayalı nihai akıllı iş sistemini oluşturmak amacıyla akıllı sözleşmeler kullanarak dijital varlıkların yönetimini otomatikleştirmeyi hedefliyor. NEO, açık kaynaklı, topluluk tabanlı bir blok zinciri platformudur. Merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için en başarılı blok zinciri platformu olan NEO, geliştiricilerin akıllı sözleşmeler yoluyla varlıklarının yönetimini dijitalleştirmesine ve otomatikleştirmesine olanak tanır. Ayrıca, güçlü merkezi olmayan barındırma, alan uzmanlığı ve hizmetler gibi güçlü yerel altyapı sağlar ve yeni nesil İnternet için güvenli bir temel oluşturur.

NEO, ilk premium akıllı sözleşme platformu olarak bilinir. NEO, 201 yılında Da Hongfei ve Erik Zhang tarafından Antshares olarak kuruldu. Kaynak kodu ilk olarak Temmuz 2015’te GitHub’da yayınlandı, ardından Ekim 2016’da MainNet’te yayınlandı. Ayrıca küresel geliştirici topluluğu tarafından desteklenerek blok zincirini daha da ileriye taşıyor. 2017’de Antshares, NEO’yu 2.0 akıllı sözleşmeleri entegre ederek yeniden markalaştırdı. Bununla birlikte, yüzlerce yeni geliştirici blok zincirine ulaştığından küresel olarak güçlü bir büyüme oldu. NEO yöneticileri, NEO tokenlerini platformun gelişimini destekleyen gruplara ve bireylere hediye olarak dağıtmaya başladı. COZ, NEOEconoLabs ve O3 Labs gibi ekiplerin NEO’nun ilk katılımcıları olduğu biliniyor.

2021’de NEO N3 adı verilen 3.0 sürümüne yükseltildi. Haziran 2018’de başlatılan bir proje olan N3, NEO tarihindeki en büyük gelişmeyi temsil ediyor. Sektörün ilk küresel blok zinciri geliştirme deneyimini sunmayı hedefliyor ve dağıtılmış depolama, uzmanlık ve ad hizmetleri gibi güçlü yerel özellikleri bünyesinde barındırıyor. NEO N3, önceki sürümlere kıyasla daha basit ve daha modüler sistemlerin yanı sıra geliştirilmiş ekonomik ve yönetim modellerini de destekler.

NEO, blockchain endüstrisinin orijinal öncüsü olarak kabul edilir. Sadece Çin’de kurulan ilk halka açık akıllı sözleşme platformu değil, aynı zamanda token modelini kullanan ve BFT’yi (Bizans hata toleransı) ilk uygulayan çevrimiçi zincirdir. Ek olarak, bu, NEO’nun belirli bir varlık düzeyine sahip olduğunda tüm anaparayı katılımcılara iade eden ilk ve tek token satışıdır.

Zamanla, NEO’nun Şanghay operasyonu bir düzineden daha azından ellinin üzerine çıktı, organizasyon yapısı olgunlaştı. NEO’nun teknolojisini geliştirmeye adanmış grupların sayısı arttı. Bugün dünyanın dört bir yanından geliştiriciler, Microsoft, Facebook, Amazon, Samsung, Dell, Seagate gibi şirketlerden mezun olanlar da dahil olmak üzere NEO’nun çekirdeğinin, altyapısının ve araçlarının geliştirilmesine katkıda bulunuyor.

İdealistlerin gözünde NEO’nun en önemli hedefi, akıllı ekonomi için merkezi olmayan ve açık bir ağ olmaktır. Ancak pragmatistler, zaman içinde bu hedefe ulaşmak için bazı merkezi koordinasyonun gerekli olduğunun farkındalar. Bu amaçla NEO platformu için strateji rehberi olarak NEO Vakfı oluşturulmuştur. Kuruluş, bir kuruluş olarak projenin genel hedeflerini belirler ve kuruluşa katkıda bulunacak hedeflere ulaşmak için diğer kendi kendini yöneten gruplara sermaye sağlar.

NEO, blockchain sektörünün mevcut hukuk sistemlerini bozamayacağının veya mevcut iş çerçeveleriyle tamamen uyumsuz çözümlerle bu tür sistemleri oluşturamayacağının bilinciyle de hareket etmektedir. Bunun yerine, akıllı ekonominin geleceğini inşa etmek için birlikte çalışmayı savunuyor. NEO, standartlar tasarlama, altyapı erişilebilirliğini iyileştirme ve yasa koyucuları eğitme gibi çeşitli endüstri grupları oluşturarak veya bunlara katılarak bu sorunu çözmüştür. NEO N3’ün 2021’de piyasaya sürülmesiyle, NEO’nun ademi merkeziyetçiliği de ileriye doğru en büyük adımı atacak. NEO sahipleri blok zinciri yönetiminde oy hakkına sahip olacak, NEO kurulu, konsensüs düğümlerini yönetmekten ve işlem ücretleri gibi önemli blok zinciri parametrelerini ayarlamaktan sorumludur.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kripto Kart Nedir, Nasıl Çalışır?

Çin hükümetinin kripto para transferleri üzerindeki kısıtlamaları göz önüne alındığında, NEO, yoğun şekilde düzenlenmiş ülkelerde ve belki de dünya çapında tercih edilen kripto para birimi olma potansiyeline sahiptir. NEO’nun Onchain teknolojisi, başlangıcından itibaren, kripto para birimlerinin çoğundan tamamen farklı bir merkezi yaklaşımla düzenleyicilerle uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu, hükümet düzenleyicilerinin kripto dünyasını giderek artan bir şekilde düşmanca gözle gördüğü Çin’de bile hayatta kalmasına ve gelişmesine yardımcı olabilir. Hükümet, kripto para birimi spekülasyonlarının yarattığı finansal risklerden endişe duyuyor. Aynı zamanda, büyük kripto para madenciliği operasyonları ülkenin elektrik arzını büyük miktarlarda tüketiyor ve ülkenin çevresel hedeflerini tehdit etmeye başlıyor.

Neo (NEO) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Da Hongfei
  • Kuruluş Yılı: 2014
  • Blok ZinciriBlockchain
  • Toplam Arzı: 100,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 70,538,831
  • Piyasa Değeri: ₺ 14,096,572,829
  • En Düşük Fiyat: ₺ 140.57
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 1,198.40
  • Proje Amacı: Ether’e benzeyen “NEO” token’ı, sistem uygulamaları tarafından kullanılan para birimidir ve “GAS” adı verilen bir ödül sistemine sahiptir. NEO sahipleri, GAS şeklinde ödüller alır ve ayrıca satın alınabilir.

Neo (NEO) Geleceği

NEO Coin’in geleceği hakkında yorum yapan uzmanlar, projenin altyapısını övüyor. Neo blok zinciri ağının özelliği, gelecekteki değişikliklerden etkilenmemesini sağlayan ve talepteki zirvelerle başa çıkmasına izin veren sürekli gelişimidir. NEO Coin umut verici çünkü NEO projesi ağ güvenliğini artıran ve saniyede daha fazla işlem yapılmasını sağlayan Neo 3.0’a dayanıyor.

NEO token tablosu hakkında yorum yapan anonim analistler, fiyatın gelecekte daha yüksek seviyelere ulaşması için olumlu bir haber akışı bekliyorlar. Kripto piyasasında görülebilecek yükseliş sinyalleri birçok altcoinde olduğu gibi NEO fiyatına da olumlu yansıyacaktır.

Analistler, NEO’nun misyonunu, yenilikçi teknolojilerini ve kripto para birimlerini teşvik etme yaklaşımını takdir ediyor ve sözünü kabul ediyor. Uzmanlara göre, NEO Coin, aşağıda listelenen nedenlerden dolayı bu yıl daha fazla yatırımcının radarında olabilir. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Neo (NEO) Yorum

Neo’nun birçok avantajı var. Aslında Neo, akıllı ekonomiye geçiş için yapılmış bir kripto para olarak karşımıza çıkıyor. Akıllı ekonomi, akıllı sözleşmeler, dijital varlıklar ve dijital kimliklerden oluşur. Bu sistem sayesinde fiziksel varlıklar dijital varlıklara dönüştürülebilir.

Neo’da bu akıllı sözleşmeler hazırlanırken birden fazla yazılım dili desteklenmektedir. Bu şekilde Neo Coin, Ethereum’dan kolayca çıkabilir. Ayrıca, yapılan işlemler için alınan ücretlerin platformda üretilen bir diğer dijital varlık olan Gas’ta ödenebilmesi de bir diğer avantajdır. Neo kullanıcıları, hesaplarındaki Neo’ya bağlı olarak belirli bir miktar gaz kazanabilirler.

Neo (NEO) Nereden ve Nasıl Alınır?

Neo (NEO)’yu güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu