Netflix’e Göre Bitcoin, Monero ve Zcash 2414 Yılında Hala Kullanılacak

Bugünün kripto para birimleri 25. yüzyılın başlarında hala kullanılacak mı? Netflix’teki yaratıcı beyinler kullanılacağını düşünüyor.

Altered Carbon, dünya dışı madencilik kolonileri, soyu tükenmiş uzaylılar, haydut yapay zekalar, zihin yükleme, dijital ölümsüzlük , lazer silahlar ve silahlı cesur ödül avcıları ile onlara karşı savaşan kılıç kullanan Yakuza üyelerini içeren bir siberpunk televizyon dizisidir. Bu listede kripto para birimlerinin kullanılması da var.

Altered Carbon’un ikinci sezonu 27 Şubat 2020 Perşembe günü yayınlandı. Dizide ilk sezonda esas olarak 2384 yılı canlandırılırken, ikinci sezonda olaylar 25. yüzyılın başlarında geçmeye başlıyor.

Altered Carbon, aşırı ekonomik eşitsizliğin toplum üzerindeki etkilerine odaklanıyor. Bu nedenle, para ihtiyacı olayların merkezinde yer alıyor. Bununla birlikte, ikinci sezonun beşinci bölümünde bir sahne, en azından bazı pazarlarda, kripto para birimlerinin bu karanlık gelecekte gerçek değişim aracı olduğunu ortaya koyuyor.

Herhangi bir spoiler vermeden açıklamak gerekirse, büyük bir macera için kahraman bir tamirhaneden biraz dişli almaya gittiğinde, mekandaki tüm fiyatların bitcoin, monero, zcash, litecoin’e ayarlı olduğunu görebilirsiniz.

Ekonominin 400 yıl içinde nasıl görüneceğini tahmin etmek mümkün olmasa da, dizinin yaratıcıları büyük olasılıkla insanlığın mevcut fiat para birimlerinin desteklenmeyeceği konusunda haklılar. Yani, yedek bir cyborg eli, askeri sınıf klon gövdesi veya karaborsada kurt DNA’sı ile duyularınızı geliştirme yeteneği satın almayı planlıyorsanız, her ihtimale karşı gizlilik sağlayan kriptoları tutmanız daha iyi görünüyor.

Son zamanlarda Bitcoin, sık sık manşetlerde olduğu finansal haberlerin ötesinde, televizyonda daha sık görünmeye başladı. Örneğin Şubat ayında, The Simpsons , bir bölümünde kripto para biriminin ve blok zincirinin nasıl çalıştığını açıklamaya neredeyse iki dakikalık bir yer verdi.

İlgili haber:

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Binance, Twitter ile İş Birliği Yapacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu