New York, Bitcoin Madenciliği Yasağını Oylayacak

New York Eyalet Meclisi, önümüzdeki hafta eyalette kripto para madenciliği için önerilen bir yasağı oylamaya hazırlanıyor. Mart ayında alt meclis tarafından onaylanan tasarı, kripto topluluğunda yaygın eleştirilerle karşı karşıya.

A7389C numaralı önerilen yasa tasarısı, New York Bağımsız Güç Üreticileri, Blockchain Derneği ve diğer kripto lobicileri de dahil olmak üzere New York’taki birçok sendika ve topluluktan büyük tepki gördü.

New York’un Kripto Madenciliği Yasağı Büyük Muhalefetle Karşı Karşıya

Önerilen yasa tasarısı, Bitcoin ve Ethereum gibi proof-of-work kimlik doğrulama yöntemlerini kullanan kripto para birimi madenciliği operasyonları üzerinde bir moratoryum oluşturmayı amaçlıyor. Tasarı tarafından satın alınan ana konu, enerji yoğun kripto madenciliğinin ekonomik etkisidir.

Tasarının oylanması 25 Nisan’daki meclis oturumunda başlayacak.

Ancak tasarı, sendikalardan, derneklerden ve kripto topluluklarından büyük bir muhalefetle karşı karşıya kaldı. New York Bağımsız Enerji Üreticileri, güç kaynağı ile ilgili ticari faaliyetleri yasaklayan ve elektrik santralleri için izinleri yasaklayan yasa tasarısıyla ilgili endişelerini dile getirdi.

Buna ek olarak, Blockchain Derneği gibi birkaç kripto kuruluşu, New York yasa koyucularının kripto madenciliğine bir kısıtlama getirmesini durdurmak için kampanyalar başlattı. Kampanyalar, insanları, işleri ve yeniliği tehdit ettiği için meclis üyelerinden tasarıya ‘Hayır’ oyu vermelerini istemeye teşvik ediyor.

Kripto dernekleri, tasarının New York’taki kripto madenciliği operasyonlarında elektrik kullanımını yasakladığı için iklim üzerindeki etkiyi engelleyemediğini iddia ediyor. Kripto madencileri, operasyonlarına başlamak için basitçe komşu eyaletlere gidebilirler, ancak gelişen endüstri eyaletten ayrılırken New York’u ciddi şekilde etkileyecektir. Eyaleti kripto inovasyonunda geride bırakacaktır.

ABD’de kriptonun benimsenmesi artıyor

Kripto benimsemesi ABD genelinde ve ayrıca New York Eyaletinde artıyor. Hatta Wall Street, bitcoin ve diğer kripto para birimleri için artan talebe tanık oluyor. New York’ta kripto madenciliği, Çin kripto madenciliğini yasakladığından beri patlama yaşadı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

New York Belediye Başkanı Eric Adams, kripto para birimlerinin ve kripto madenciliğinin avantajlarını bildiği için kripto madenciliği yasaklarına da karşı çıkıyor. Kripto topluluğu, emisyonları azaltmak için enerji verimli kaynakları ve ekipmanı kullanmayı hedefliyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu