NFT Dönemi Bitiyor Olabilir mi?

CryptoSlam verilerine göre, NFT satış hacmi Eylül ayının sonuna kadar yaklaşık 550 milyon dolara düştü. Ekim ayında şu ana kadar, ayın neredeyse yarısı geçmesine rağmen satış sayısı hala 190 milyon doların altında.

CryptoSlam verilerine göre şu anda NFT satış hacmi Mayıs ve Haziran 2021’e benziyor. Benzer şekilde, ortalama satışların fiyatı, geçen yıl bu sefer 500 doların hemen altında olan kabaca 81 dolara düştü. Verilere göre, çoğu NFT satışı 2022’nin başında gerçekleşti. Veriler, Ocak ayındaki toplam satış miktarının 1,07 milyondan fazla benzersiz alıcı ve 860,000 benzersiz satıcı ile 4,7 milyar doların üzerinde olduğunu gösteriyor.

Birçok NFT, son 10 ayda değerlerinin bir kısmını veya çoğunu kaybetti. Örneğin, fiziksel ve dijital koleksiyonlara sahip olduğu bilinen Logan Paul, şimdi sadece 10 dolar değerinde olan 623.000 dolara bir NFT satın aldı.

Öte yandan analistler Gautam Chhugani ve Manas Agrawal, “NFT’lerin ölmediğine” inanıyor. Sabit 360.000 OpenSea aylık aktif kullanıcısına ve Bored Ape Yacht Club (BAYC) taban fiyatının yaklaşık 100.000 $ civarında kaldığına dikkat çeken analistler, dijital koleksiyonların “gerçek yaşam deneyimleri için dijital ürünler satmak” için kullanılabileceğine inanıyorlar.

Ayrıca, Uniswap Labs, Polychain Capital ve a16z kripto liderliğindeki B Serisi finansman turunda 165 milyon dolar topladı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   NFT Endüstrisi Ölüyor mu Sorularının Arasında, ApeCoin Yükselişe Geçti!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu