Nijerya, Kripto Paraları Yasakladı - BTC MAGAZİN

Nijerya, Kripto Paraları Yasakladı

Nijerya merkez bankası, mevduat alan bankalara ve diğer finans kurumlarına, kripto para borsalarında işlem yapan veya işleten hesapları derhal kapatmalarını emretti ve bu tür anlaşmaların “yasak” olduğunu söyledi.

Cuma günü finans kurumlarına gönderilen ve merkez bankasının web sitesinde yayınlanan bir genelgeye göre, direktifin yerine getirilmemesi “ağır düzenleyici yaptırımlar” ile sonuçlanacak.

Ülkenin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Eylül ayında yatırımcılara koruma sağlamak ve işlemlerin şeffaf olmasını sağlamak için dijital para birimlerinde ticareti düzenleyeceğini söyledi.

Afrika’nın en büyük ekonomisinin merkez bankasının sert duruşu, Ekim ayında polisin SARS olarak bilinen ve organizatörlerin, hükümetin yerel ödeme platformlarını bağış toplamak için yerel ödeme platformlarını engellediği iddia edildikten sonra finansman için Bitcoin kabul ettiğini gören aşırılıklara karşı protestoların ardından geldi.

Lagos’taki SBM Intelligence’da kıdemli bir analist olan Joachim MacEbong, “CBN birkaç hesabı kısıtlamış olsa da, kısmen kripto para biriminden sağlanan finansmanla devam eden – EndSARS protestolarından doğrudan bir çizgi çekilebilir,” dedi.

“Bu son talimat, kripto para biriminin benimsenmesi durumunu diğer herhangi bir argümandan daha iyi hale getirecek. Biri özgürlük vaat ederken, statüko yalnızca kısıtlamaları güçlendirir. “


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu