Numeraire (NMR) Nedir? Numeraire (NMR) Geleceği ve Yorum 2022

Numeraire (NMR) Nedir?

Numeraire Platformu (NMR), Ethereum (ETH) tabanlı bir hedge fon şirketidir. Numeraire, yapay zeka, kriptografi, makine öğrenimi ve veri biliminin bir arada bulunduğu bir sistemdir. Bu platformda geliştiriciler ve veri bilimcileri, veri gizliliğinden ödün vermeden son derece güvenli modeller deneyebilir ve oluşturabilir. Platformun temel amacı, veri bilimi endüstrisine ademi merkeziyetçilik getirmek ve etkili makine öğrenimi için rekabeti artırmaktır.

Ayrıca NMR, yatırım stratejisinde makine öğrenimi ve yapay zekayı bu ölçüde kullanan ilk hedge fonudur. Geleneksel hedge fonlarından farklı olarak Numeria, borsaya katılmak için turnuva katılımcıları tarafından verilen verilere ve tahminlere dayanır. Turnuva dediğimiz şey, Numeraire platformundan veri bilimcilerin haftalık tahminlerde bulunduğu bir yarışmadır.

NMR token sahipleri, oluşturdukları veri setlerini şifreleyerek kendi bilgisayarlarına indirebilirler. Ayrıca token sahipleri, platformun sağladığı yapay zeka ve makine öğrenimi gibi teknolojilerden faydalanabilir. Kullanıcılar, pazarın geleceğini tahmin etmek için bu teknolojileri kullanabilir. RMN token sahipleri, platform tarafından düzenlenen sınavlara katılabilir ve ek token ödülleri kazanabilir. Token bir Proof-of-Stake konsensüs mekanizmasına sahiptir. NMR sahipleri, varlıklarını marj ederek pasif gelir elde edebilirler.

NMR, platformunun yerel kripto para birimidir. RMN, Ethereum (ETH) ağı üzerinde faaliyet gösteren projelerin karşılaştığı sorunları çözmek için platformdan yaklaşık bir yıl sonra başlatıldı. NMR, ERC-20 tabanlı bir Ethereum token’ıdır. NMR sahipleri, her hafta belirli sayıda tahminde NMR token’larına bahse girebilir. Başarılı tahmin, daha fazla NMR ile ödüllendirilir.

NMR Turnuvası, veri bilimcilerinden piyasa tahminlerinin toplandığı haftalık bir yarışmadır. Turnuvaya girmek için kullanıcılar tahminlerini bir veri setine gönderir. Bu tahminler daha sonra analiz edildi ve üç hafta boyunca doğruluk açısından puanlandı. Puanlar sonucunda ödüller kullanıcılara dağıtılır. NMR token’ları bu yarışmaya katılmak için bir gerekliliktir. Ayrıca kullanıcılara Bitcoin (BTC) ile birlikte ödül olarak dağıtılır. Başarılı bir modele sahip bilim adamları, projeye koydukları NMR token’larını Bitcoin fiyatı ile birlikte geri alırken, kaybedenler tarafından projeye koyulan NMR token’ları yakılacak.

NMR token’ları birçok yönden benzersizdir. Bir hedge fonu tarafından oluşturulan ve yayınlanan ilk kripto para birimidir. NMR token’ın ana avantajlarından biri, NMR turnuvasının en iyi modelleriyle veri bilimcilere dağıtılmasıdır. Bu ödül sistemi sayesinde, daha fazla insan turnuvaya katıldıkça NMR daha değerli hale gelir. Ancak turnuvaya katılan modeller, sonuçlarına göre NMR borsalarına aktif olarak katılıyorlar. Hisse senedi ticaretine yenilikçi bir yaklaşım sunan NMR, makine öğrenimi ve yapay zeka teknolojilerinin ürettiği verileri tahmin etme konusunda güvenilir hedge fonları arasında öne çıkıyor.

NMR token’ları, platformda düzenlenen yarışmalarda yarışma koşulları ve ödül olarak kullanılmaktadır. NMR, her hafta bilim insanlarının güncel verilere eriştiği ve bunları finansal modellerini oluşturmak için kullandığı bir yarışma düzenliyor. Yarışmaya katılmak isteyen bilim insanlarının “onaylanmamış değişikliklerden kaçınmak için” projelerine NMR hisselerini dahil etmeleri bekleniyor. Başarılı bir modele sahip bilim adamları, projeye koydukları NMR token’larını bir Bitcoin ödülü ile birlikte geri alıyorlar. Kayıp bilim adamlarının projelerindeki NMR token’ları yakılacak. Sonuç olarak, kaybeden bilim adamları da NMR token’larını kaybederler.

NMR sayesinde bilim adamları, web sitesinden şifreli verileri indirebilir. Bu veriler daha sonra bilim adamları tarafından piyasa hareketlerini tahmin eden modeller oluşturmak için kullanılır. Modeller, makine öğrenimi ve yapay zeka algoritmalarının bir kombinasyonu kullanılarak oluşturulur. Modeller karşılığında çeşitli ödemeler alan bilim insanlarına, NMR token’ı beğenmeleri halinde farklı avantajlar sunuluyor. NMR, modellerine yönelik saldırıları önlemek isteyen bilim adamları tarafından da kullanılmaktadır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Theta Network (THETA) Nedir? Theta Network (THETA) Geleceği ve Yorum 2022

Numeraire (NMR) Genel Bilgiler

  • Kurucusu:  Richard Craib
  • Kuruluş Yılı: 2015
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 11,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 5,888,503
  • Piyasa Değeri: ₺ 2,355,832,088,71
  • En Düşük Fiyat: ₺ 120,54
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 1041,50
  • Proje Amacı: Numeraire, NMR’nin arkasındaki Ethereum token’ıdır. NMR, dünyanın dört bir yanındaki büyük borsalara yatırım yapmak için yapay zeka kullanan San Francisco merkezli bir hedge fonudur. NMR sahipleri, her hafta belirli sayıda tahminde NMR token’larına bahse girebilir.

Numeraire (NMR) Geleceği

Numeraire, pazar analizleri için ödüllendirilmek isteyen veri bilimcilerinin yanı sıra veriye dayalı stratejilerden daha fazla para kazanmak isteyen finansal analistlere hitap edebilir. Yatırımcılar, piyasanın kitle fonlamalı hedge fon uygulamalarını tercih edeceğini düşünürlerse, portföylerine NMR kripto para birimini eklemek isteyebilirler.

Kripto sektörüne yenilik ve çoklu çözümler getirme hedefiyle yola çıkan NMR, yol haritası ve hedefleri ile gelecek vadeden projeler arasında takip edilmeye başlandı. Veri bilimcilerin ve geliştiricilerin makine öğrenimi modellerini test etmelerine ve oluşturmalarına olanak tanıyan platformun gelecekte daha verimli hale gelmesi bekleniyor. 2022 ve sonrasında duyuracağı yeni çözümler de platforma olan talebi artıracak.

Numeraire (NMR) Yorum

2015’ten bu yana, piyasada kriptoyu piyasaya süren ilk hedge fonu olduğunu iddia ederek sağlam bir temel kazandı. Numeraire Projesi (NMR) bu açıdan köklü ve önemli bir yere sahiptir. Ancak piyasa riski NMR üzerinde ciddi olumsuz etkiler yaratmaktadır. Bu nedenle uzmanların genel görüşüne göre önlem almak önemlidir.

2015 yılında San Francisco’da kurulan Numeraire, kendisini bir hedge fonu olarak kurdu. Richard Craib tarafından kurulan ve CEO’su olan projenin uzun bir geçmişi var. Bu da projeye güven veriyor. NMR, bir ERC-20 token’ıdır. Ethereum Proof of Stake (PoS) ile güvence altına alınmıştır. Teknik olarak, blok yaratıcıları ve doğrulayıcıları, bahis yaptıkları RMN sayısına göre seçiliyor gibi görünüyor.

Numeraire (NMR) projesinin ortaya çıkmasının ana amacı, Ethereum blok zincirindeki hisselerin ticaretini sağlamak ve bir hedge fonu görevi gören bir yazılım sağlamaktır. Numeraire teknik incelemesinde belirtildiği gibi, kullanıcıların bir dizi token’daki kripto para birimlerini tanımlamak için blok zincir teknolojisini kullanan yapay zeka veya küresel bir veri bilimci ağına dayalı tahminler yapmasına olanak tanır. Ayrıca farklı tüccar türleri için Sinyaller ve Turnuvalar olmak üzere iki uygulama vardır.

Numeraire (NMR) Nereden ve Nasıl Alınır?

Numeraire (NMR)’ı güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu