OKEx'teki Sorunun Kara Para Aklamayla İlgisi Olmayabilir - BTC MAGAZİN

OKEx’teki Sorunun Kara Para Aklamayla İlgisi Olmayabilir

  • Çinli kripto muhabiri Colin Wu, mevcut OKEx para çekme sorunlarının kara para aklama iddialarından kaynaklanmayabileceğine inanıyor ve nedenlerini açıklıyor.

Çin’deki blokzinciri, düzenleme ve dijital alışverişlerle ilgili olayları sık sık ele alan Çinli gazeteci Colin Wu, OKEx borsasındaki mevcut durumun yuan kara para aklama iddialarıyla hiçbir ilgisi olmayabileceğini öne süren bir tweet yayınladı.

OKEx, CNY Para Yatırma Ve Çekme İşlemlerine Devam Ediyor

Son zamanlarda, OKEx borsası yuan (CNY) için para yatırma ve çekme işlemlerine yeniden başladı.

Çin’deki kripto para borsası haberlerine yer veren China News Award sahibi Colin Wu, Twitter hesabında bu habere yorum yaptı. Bunun, medya ve Twitter topluluğunun daha önce varsaydığı gibi, OKEx’in son zamanlarda karşılaştığı sorunların herhangi bir CNY (yuan) kara para aklama ile ilgili olmadığı anlamına gelebileceğini yazdı.

Wu, bunların OKEx’in kurucusu Mingxing “Star” Xu ve Çinli yetkililer arasında kişisel sorunlar olabileceğini söylüyor. Bu daha önce OKEx CEO’su Jay Hao tarafından da belirtilmişti.

“OKEx, CNY para yatırma ve çekme işlemlerinin açıldığını ve doğrudan kripto para çekme işleminin hala açık olmadığını duyurdu. Bu, OKEx platformunun CNY kara para aklama ile ilgisi olmadığını gösterebilir. OKEx’nin kurucusu Star Xu ile daha çok kişisel bir sorun gibi gözüküyor.”

OKEx Kripto Satın Alımına Devam Ediyor

OKEx blogunda, 21 Ekim’de Çin yuanı, Hindistan rupisi ve Vietnam dong fiat çiftleriyle P2P ticaretine devam edeceğini duyurdu.

Makale, yalnızca satın alma seçeneğinin mevcut olduğunu, ancak kripto satış ve para çekme işlemlerinin bir sonraki duyuruya kadar askıya alındığını vurguluyor.

“Kripto para çekme işlemlerinin hala geçici olarak askıya alındığını ve “Kripto Sat” seçeneğinin kullanılamadığını lütfen unutmayın.”

OKEx’in topluluğa Çin’deki özel anahtar sahiplerinden biriyle iletişim kuramadığını bildirmesinin ardından kripto para çekme işlemleri 16 Ekim’de askıya alındı.

Daha sonra, bu kişinin, o zamana kadar bir haftadır polis tarafından gözaltında tutulan ve devlet kolluk kuvvetleri ile işbirliği yapan platformun kurucusu Mingxin Xu olduğu bilgisi ortaya çıktı.

Bu arada, borsanın CEO’su ve kurucu ortağı Jay Hao, bunun Xu’nun kişisel meselesi olduğunu ve hiçbir şekilde işi etkilemeyeceğini söyledi.

Para çekimlerinin askıya alındığı haberinin açıklanmasının ardından Bitcoin, yarım saat içinde neredeyse yüzde üç düşmüştü.

Jay Hao, yine de, topluma tüm fonlarının güvende olduğuna dair güvence verdi.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu