Önde Gelen Alman Elektronik Perakendecisi Bitcoin ATM’leri Kurdu

MediaMarktSaturn Grubu dün 1 Haziran 2022 tarihli basın açıklamasında, Mayıs ayının başından bu yana kripto ATM’lerinin Almanya’nın Köln, Frankfurt ve Dortmund şehrindeki üç Saturn elektronik mağazasında çalışmaya başladığını duyurdu. 

Altı aylık bir pilot projenin parçası olarak, Saturn müşterileri artık fiat’ı BTC veya ETH’ye dönüştürebilir ve ardından işbirliği ortaklarından biri olan Kurant tarafından işletilen makineleri kullanarak bunları dijital cüzdanlarına yükleyebilir.

Bu şekilde Saturn, kripto dünyasına tüketici dostu bir giriş sağlamak istiyor. Grubun inovasyon araştırması başkanı Christian Stephan’a göre, özellikle teknoloji konusunda bilgili perakende müşteriler arasında kripto para birimleri için artan bir talep var.

Çok yönlü işbirliği

Girişim, kripto ATM’lerinin dağıtımında Avusturya merkezli bir Avrupa pazar lideri olan Kurant ile işbirliği içinde geliştirildi. Kurant, Almanya, İspanya ve Yunanistan dahil olmak üzere Avrupa genelinde 200’den fazla kripto ATM’si kurdu. Avusturya’da 2019’dan beri MediaMarkt ile işbirliği yapıyorlar. Nisan 2022’de şirket kripto ATM’lerini Avusturya’daki on iki MediaMarktSaturn mağazasına yerleştirdi.

Projenin bir diğer katılımcısı da Hamburg merkezli özel banka Sutor Bank. Kurant’ın genel müdürü Stefan Grill’in Sutor Bank ile işbirliği, kripto ATM’sindeki işlemlerin yasal olarak uyumlu olmasını sağlar ve banka ayrıca gerektiğinde güvenilir bir destek ekibiyle yardım sağlar.

Avusturya’dan alınan bu sonuçlar ve Almanya’da devam eden pilot projeden edinilen deneyimlerle MediaMarktSaturn, bu hizmet segmentindeki faaliyetlerinin genişlemesini sürekli olarak değerlendireceğini belirtiyor. Grubun tek başına Almanya’da toplam yaklaşık 410 mağazası olduğu için hala genişlemek için çok yer var.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   265 Milyar Dolarlık Varlık Yöneticisi Bitcoin ve Ethereum'la İlgileniyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu