PancakeSwap (CAKE) Nedir? PancakeSwap (CAKE) Hakkında Bilmeniz Gerekenler

PancakeSwap kendini otomatikleştirilmiş bir piyasa yapıcı olarak tanımlıyor. Kullanıcıların token ticareti yapmasına, çiftçilik yoluyla likidite sağlamasına ve karşılığında ücret almasına olanak tanıyan merkezi olmayan bir finansal uygulamadır. Eylül 2020’de başlatılan ve Binance Smart Chain’de BEP20 coinlerinin ticareti için oluşturulan merkezi olmayan bir borsadır.

PancakeSwap, kullanıcıların nakit miktarına dayalı olarak ticaret yaptığı otomatik bir piyasa oluşturma modeli kullanır. Bu havuzlar, fonlarını havuza yatıran ve karşılığında likidite sağlayıcı tokenlerini alan kullanıcılar tarafından merkezileştirilir. Bu coinler daha sonra havuzdaki paylarını ve bazı işlem ücretlerini toplamak için kullanılabilir. LP coinlerine FLIP denir. Ayrıca bu coin, kullanıcıların CAKE ve SYRUP gibi daha fazla token toplamasına olanak tanır. Çiftçilik sisteminde, kullanıcılar LP coinlerini yatırabilir ve CAKE ile ödüllendirilebilir.

PancakeSwap, kullanıcıların BEP20 tokenları ile ticaret yapmasına, değişim likiditesi sağlamasına ve ücretler kazanmasına, CAKE kazanmak için LP coinlerini stake etmesine, daha fazla CAKE kazanmak için CAKE DOOR yerleştirmesine ve diğer projelerden coin kazanmak için CAKE stake etmesine olanak tanır.

CAKE açık kaynaklı yazılım üzerine kurulduğundan, tüm akıllı sözleşmeler maksimum şeffaflıkla herkes tarafından görülebilir.

PancakeSwap (CAKE) Genel Bilgiler

PancakeSwap, otomatik bir piyasa oluşturma modeli kullanır; bu, sipariş defteri olmadığı ve bunun yerine likidite havuzlarının kullanıldığı anlamına gelir. Kullanıcılar, likidite sağlayıcıları olarak gelir elde edebilirler; Coinlerini likidite havuzuna ekleyerek, LP coinlerini toplayabilir ve ödüller kazanmak için CAKE’lerini stake edebilirler. Ayrıca şanslarını piyango ve bedava fişlerle deneyebilirler. CAKE, açık bir şekilde belli olan bir krep tutkusu olan anonim geliştiriciler tarafından başlatılan Binance Akıllı Zincir tabanlı bir merkezi olmayan borsadır

  • Kuruluş Yılı: Eylül 2020
  • Blok Zinciri: Binance Smart Chain BEP20
  • Toplam Arzı: 277.729.856 CAKE
  • Dolaşımdaki Arzı: 277.697.190.70 CAKE
  • Piyasa Değeri: ₺ 25.991.170,04
  • En Düşük Fiyat: ₺ 90,04
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 96,11
  • Proje Amacı: CAKE’nin ana işlevi, PancakeSwap platformuna likidite sağlanmasına yardımcı olması ve teşvik etmesidir.
  • Kullanım Alanları: PancakeSwap, kullanıcıların token ticareti yapmasına, çiftçilik yoluyla likidite sağlamasına ve karşılığında ücret kazanmasına olanak tanıyan otomatik bir piyasa yapıcı (AMM) merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamasıdır.
Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   The Sandbox (SAND) Nedir? SAND Coin Geleceği 2022

PancakeSwap (CAKE) Geleceği

2 trilyon doları aşan bir hacme sahip kripto ekosistemi, artık devasa bir pastaya ve binlerce kripto para birimine sahip. Neye yatırım yapılacağı ve neye yatırım yapılmayacağı, yeni başlayan bir yatırımcı için büyük bir meseledir.

Coin, çok sayıda yatırımcı ile en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri olduğu için uzun vadeli iyi bir yatırımdır. Ayrıca BSC token ticareti için en iyi merkezi olmayan borsa olarak kabul edilir. 2025 yılına kadar CAKE’nin vazgeçilmez bir merkezi olmayan borsa olması ve muhtemelen ilk 15 kripto para birimi arasında olması bekleniyor. Bu, CAKE’in 100 dolara ulaşmasına izin verebilir.

PancakeSwap (CAKE) Nereden ve Nasıl Alınır?

PancakeSwap (CAKE) aşağıdaki borsalarda alınıp satılabilir:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu