Pax Dollar (USDP) Nedir? Pax Dollar (USDP) Geleceği ve Yorum 2022

Pax Dollar (USDP) Nedir?

Pax Dollar (USDP) Coin, piyasadaki diğer stabilcoinler gibi ABD dolarına sabitleyerek para transferi hizmeti sunmaktır. ABD dolarına sabitlenmiş bir kripto para birimidir. Paxos, fiat tarafından desteklenen token’dır. Platform, kendine ait bir bankada ABD doları cinsinden eşdeğeri ile teminatlandırılmıştır. Paxos Standard’ın kurucuları Charles Cascarilla ve Rich Teo’dur. Platform, Eylül 2018’de oluşturuldu. Paxos Standard, herhangi bir yatırımcının ABD dolarını dilediği gibi kendi tokenine dönüştürmesine izin veren bir token’dır.

New York Finansal Hizmetler Departmanı tarafından düzenlenen Paxos, fiat ve dijital para birimleri arasında aracı görevi görür. Paxos Standard, tamamen dolar destekli bir stabilcoindir. Bu nedenle fiyatı her zaman 1 PAX = 1 USD’dir ve dijital işlemlerde kullanılan istikrarlı ve popüler bir kripto para birimidir.

Paxos Standard (USDP), Ethereum ağına yerleştirilen bir ERC-20 token’ı olarak hizmetlerine devam ediyor. Bu nedenle USDP token’larını kullanan alanın hala büyüme potansiyeline sahip olduğu anlaşılabilir. Şu anda USDP tokeninin ana kullanımı, piyasa oynaklığından ayrıştırmaktır. Ancak yarının ne getireceğini tam olarak kestirmek zor. USDP token’ı şu şekilde çalışır: kullanıcılar fiat para birimi USD’lerini token sahiplerine yatırır. Kullanıcılar bunu herhangi bir platform üzerinden yapabilir. Daha sonra Paxos tokenleri sunan şirket, USDP tokenlerini aldığı USD miktarında ve 1-1 oranında yeni sahibine getiriyor. Yeni çıkarılan USDP kullanıcıya sunulurken, karşılığında toplanan USD bir banka hesabında tutulmakta ve bağımsız denetim firmaları tarafından düzenli olarak denetlenmektedir.

PAX’ın web sitesine göre, PAX’in dönüştürme, işlem veya ödeme ücreti yoktur. Ayrıca alışverişlerde ve ödemelerde herhangi bir alt limit bulunmamaktadır. Ethereum blok zincirinde geliştirilen PAX, değişken kripto para birimlerini dolar cinsinden kripto para birimine dönüştürmek için kullanılır.

Platform, kendisini büyük şirketlerin çıkarlarıyla aynı hizaya getirerek rakiplerinin önünde kalmayı hedefliyor. New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı tarafından katı düzenlemelere tabidir. Bu nedenle güvenilirdir. PAX Dollar sayesinde kripto piyasasında fon transferi yapmak ve kripto varlıkları bir yerden başka bir yere taşımak daha kolay hale geliyor.

Dijital para birimi ile fiat para birimi arasında bir köprü görevi görür. Kullanıcıların PAX Dollar ile işlem yaparken işlem ücreti ödemesi gerekmez. Kullanıcılar herhangi bir alt limit olmaksızın serbestçe ticaret yapabilirler. Kripto varlıkları, PAX’e dönüştürülerek piyasa oynaklığından korunabilir. Üstelik işlemlerinizi dilediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz. Bu nedenle platform, sloganı olarak “İnternet hızında işlem yapma yeteneğini” seçmiştir. Platform, dünya çapında 1,7 milyar kişiye banka hesabı olmadan finansal erişim bile sağlayabilir.

Paxos Standard (USDP) projesi Eylül 2018’de başlatıldı. Charles Cascarilla ve Rich Teo tarafından kurulan proje, kısa sürede büyük başarı elde eden kripto girişimleri arasında yerini aldı. Paxos adlı şirket tarafından kurulan Paxos Standard projesi, dünyaya yayılmış çok sayıda geliştirici tarafından yönetiliyor. Projenin yönetici direktörü Cascarilla’nın geçmişte çeşitli finansal pozisyonlardaki kullanıcılara hizmet vermiş deneyimli bir isim olduğunu belirtmekte fayda var. Cascarilla’nın deneyleri, Silikon Vadisi’nde faaliyet gösteren birçok teknoloji şirketi tarafından da taçlandırıldı. Paxos Standard ayrıca Wall Street mali düzenleyicileri tarafından onaylanan bir kripto para birimi projesi olarak rakiplerinin önünde kalmaya çalışıyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Soğuk Donanım Cüzdanı Nedir? En Güvenli Depolama Yöntemi mi?

New York merkezli şirket Paxos, geçmişte Paxos standardı için PAX notasyonunu kullanmıştı. Bununla birlikte, sonraki düzenlemelerle, tokenin borsalarda USDP olarak temsil edilmesi bekleniyor. Bu nedenle token, Pax doları olarak tanınmayı hedefliyor. Bu, kullanıcıların USDP token’ın sabit bir fiyata sahip dolar bazlı bir kripto para birimi olduğunu anlamasını kolaylaştıracaktır.

Yatırımcılar emtia ticareti bile yapabilirler. Yatırımcının kripto varlıkları herhangi bir risk olmadan saklanır. Paxos, fiyat riskini en aza indirerek blockchain varlıklarıyla işlemlere izin verir. Dolayısıyla bu proje sayesinde kripto para piyasasında para transferi, cüzdanlar arası transfer kadar kolay ve hızlı hale geliyor. Uluslararası para transferleri çok düşük komisyon ücretleri ile yapılabilmektedir. Diğer kripto para birimleri gibi tamamen merkezi olmadığı söylenemez. Güvenlik açısından az gelişmiş bir teknolojidir.

Pax Dollar (USDP) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: harles Cascarilla ve Rich Teo
  • Kuruluş Yılı: 2018
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 945,642,940
  • Dolaşımdaki Arzı: 945,642,940
  • Piyasa Değeri: ₺ 16,294,654,322,78
  • En Düşük Fiyat: ₺ 16,97
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 34,98
  • Proje Amacı: PAX Dollar, Paxos Corporation tarafından oluşturulan bir token’dır. Token’ın amacı, diğer token’lara benzer şekilde ABD dolarına istikrarlı transferler sağlamaktır. Yani, gördüğünüz gibi, platformun USPD kripto para biriminin değeri ABD dolarına eşittir.

Pax Dollar (USDP) Geleceği

Geçen yılki çeşitli Pax Dollar haberlerine ve projelerine baktığımızda, geleceğin Pax Dollar için çok olumlu göründüğünü görebiliriz. Pax Dollar kripto para biriminin arkasındaki ekip, olumlu bir gelişme etkisi olan, gelişmekte olan blok zinciri projelerine sahip profesyonel bir ekip. Sonuç olarak, kripto dünyası Avrupa’dan Afrika’ya uzanan projelerle büyüyor. Ayrıca daha fazla işletmenin kriptoya yatırım yapmak ve hatta kriptoyu ödeme olarak kabul etmek için adımlar attığını görüyoruz. Son olarak, birkaç hükümet yakın zamanda kripto para birimlerini resmi olarak ithal edeceklerini açıkladı. Tüm bu gelişmeler, kripto para piyasasını bireyler ve işletmeler için olduğu kadar genel olarak kalkınma için daha erişilebilir hale getirecek.

Farklı finans uzmanlarına ve kripto uzmanlarına bakarsak, ortak olarak Pax Doları için çok olumlu tahminler olduğunu görüyoruz. Pax Dolarının bu yıl ve önümüzdeki yıl güçlü bir şekilde güçlenmesi bekleniyor.

Pax Dollar (USDP) Yorum

USDO projesinin hedefleri arasında Pax Dollar’ın (USDP) sunduğu çokça fırsat ve avantaj dikkat çekiyor. Blockchain teknolojisini ABD dolarının istikrarı ile birleştirme hedefiyle geleceğin vizyonu takdir edilmektedir. Dijital dolar olarak da tanımlanan ve bu doğrultuda katılan Pax Dollar (USDP), dünyanın herhangi bir yerine anında ve güvenli bir şekilde aktarıldığı için özel bir proje olarak değerlendirilmiştir.

Pax Dollar (USDP) Nereden ve Nasıl Alınır?

Pax Dollar (USDP)’ı güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu