Pax Gold (PAXG) Nedir? Pax Gold (PAXG) Geleceği ve Yorum 2022

Pax Gold (PAXG) Nedir?

Pax Gold (PAXG), New York merkezli kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Pax tarafından tutulan gerçek altın rezervleriyle desteklenen bir kripto varlığıdır. Her PAXG token’ı, Pax ve ortakları tarafından kasalarda saklanan 1 ons saf altın karşılığında kullanılabilir ve piyasa değeri temsil ettiği fiziksel altını yansıtır. Pax, PAXG’yi Ethereum blok zincirinde bir token olarak geliştirdi; bu, bu token’ların diğer kripto varlıklarıyla değiştirilebileceği ve sahipleri tarafından kriptografik anahtarlarla güvence altına alınabileceği anlamına geliyor.

Rezervinin sürekli olarak korunmasını sağlamak için Pax, PAXG token arzının sahip olduğu altın miktarıyla eşleştiğini doğrulamak için aylık kontrollerden geçiyor. Kullanıcılar ayrıca istedikleri zaman fiziksel külçe satın almak için PAXG’yi kullanabilirler. PAXG token’ları 18 ondalık basamağa bölünebilir ve küresel fiziksel altın perakendecileri ağı aracılığıyla daha küçük miktarlarda altınla değiştirilebilir.

Pax Gold, Ethereum blok zincirinde çalışır ve işlemleri bu ağ tarafından tanımlanan akıllı sözleşme kurallarına göre işler. Şirket, PAXG tokenlerinin oluşturulması ve imhası için küçük bir ücret (yaklaşık yüzde 0,02) talep ediyor. Ayrıca, Ethereum’da token’ları taşımak için kullanıcıların ödemesi gereken zincir üstü ücretler de vardır. PAXG, Ethereum ağında olmanın birçok avantajına sahiptir. Ethereum ağındaki diğer token’larla etkileşimi arttıkça, token farkındalığı ve kullanımı da genişler.

Pax, özellikle üçüncü taraf analitik araçları kullanarak tüm PAXG işlemlerini izler ve denetler. Bu, potansiyel dolandırıcılık ve kara para aklama vakalarını araştırmak amacıyla yapılır. Son olarak, geliştiricilerin hataları ve güvenlik açıklarını belirlemek için kodu test ettiği düzenli akıllı sözleşme denetimleri de ekstra bir güvenlik katmanı sağlar. Bu nedenle, PAXG birçok yatırımcıya güvence verdi.

2012 yılında Charles Cascarilla ve Rich Teo tarafından oluşturulan Pax, kripto para borsaları için altyapı oluşturma konusunda uzmanlaşmış girişimcilerden oluşuyor. 2018’de Pax, Pax tarafından ABD banka hesaplarında depolanan ABD doları rezervlerine sahip 1:1 bir kripto varlık olan Pax Standard’ı (PAX) piyasaya sürdü.

PAXG, değerini ve değerini, altın fiyatına maruz kalan bir varlığa dönüştürmek için kripto yatırımcılarından alır. Bu yatırımcılar, çevrimiçi ticaret dahil olmak üzere kripto para birimlerinin özelliklerinden yararlanırken, uzun vadeli değere sahip olduğuna inandıkları bir varlıkta değer taşıyabilecekleri fikrini çekici bulabilirler. Kolay yönlendirme, hareketlilik ve değiştirilebilirlik.

Kullanıcıları, altın piyasasındaki fiyat hareketlerine görünürlük sağlarken kripto para birimlerinin verimliliğini ve şeffaflığını sağladığı için bunu portföylerine iyi bir katkı olarak görebilir. PAXG, portföy ihtiyaçlarına göre küçük parçalar halinde veya daha büyük miktarlarda altın alıp satabilen Kraken perakende ve kurumsal yatırımcılar için de oldukça kullanışlı seçenekler sunuyor.

Pax şirketi, PAX Gold’un ihraç edilmesinin nedeninin, fiziksel altının ticaretinin, taşınmasının ve miktarlara bölünmesinin zor olması olduğunu açıkladı. Şirket, PAX Gold projesinin temel amacının Ethereum kullanarak fiziki altın yatırımlarını bugüne getirmek olduğunu belirtiyor. Ayrıca PAX Gold’un piyasaya sürülmesinin altın kripto para biriminin likiditesini artıracağına inanılıyor. Bu etkinin, PAXG tokeni aracılığıyla çeşitli finansal ürünlerin geliştirilmesine de olanak sağlaması bekleniyor.

PAX Gold’un temel amacı, işlemcilerin fiziksel altın depolama ihtiyacını ortadan kaldırmak ve dijital altın token’larının satın alınmasını ve depolanmasını sağlamaktır. PAXG altına dönüştürülebilir, diğer sanal varlıklara karşı altın kullanmak, dünyanın herhangi bir yerine PAX Gold token’ları göndermek gibi başka amaçlar için de kullanılabilir. Pax, cüzdanında PAX Gold token’ları oluşturmak ve kullanmak için rekabetçi bir ücret yapısına sahiptir. Bu sayede son derece düşük komisyonlarla işlem yapmak mümkündür.

Diğer kripto para birimlerinin aksine, PAX Gold (PAXG) çıkarılmaz veya üretilmez. Tüm PAX Gold menkul kıymetleri, şirketin envanterindeki altın miktarına uygun olarak pazarlanmaktadır. Şirket bugüne kadar 34.655 PAX altını piyasaya sürdü ve hepsi dolaşımda. Şirket, şu anda piyasada bulunan her bir PAX Gold için eşdeğer miktarda altın tuttuğunu ve dolayısıyla bu kripto para biriminin madenciliğine izin vermediğini iddia ediyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ambire AdEx (ADX) Nedir? Ambire AdEx (ADX) Geleceği ve Yorum 2022

PAX Gold için en önemli kullanım durumu, kullanıcıların altın külçelerini tutmak zorunda kalmadan dijital altın token’larını satın alma ve tutma yeteneğidir. Öte yandan, PAXG hızlı geri ödeme sunarken, dünya çapında PAXG token’ları göndermek ve bu emtiayı dijital hesaplarda kullanmak gibi birçok başka kullanım durumu da mümkündür. Bunların tümü, dijital finansal piyasa ekosisteminde farklı uygulamalara sahip token’lar da sağlar.

Pax Gold (PAXG) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Charles Cascarilla
  • Yayınlanma Yılı: 2018
  • Blok Zinciri: Ethereum
  • Toplam Arzı: 333,648
  • Dolaşımdaki Arzı: 333,648
  • Piyasa Değeri: ₺ 10,425,113,457
  • En Düşük Fiyat: ₺ 30,593.43
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 56,875.98
  • Proje Amacı: PAXG, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiştir ve ERC-20 standardı ile çalışır. Altın tarafından desteklenen bir kripto para birimidir ve altına yatırım yapmayı daha erişilebilir hale getirmeyi amaçlar.

Pax Gold (PAXG) Geleceği

Birçoğu, PAXG Coin’in geleceği hakkında tarafsız duygularını ifade ediyor. Altına sabitlenmiş bir kripto para birimi olduğu için günümüz kripto para birimleri kadar taşınabilir olması beklenmiyor. Bugüne kadarki dip seviyelerinden sadece yüzde 35 yükseldi. Bu nedenle kripto yatırımcıları genellikle PAXG Coin’e yatırım yapmazlar. Ancak parasını enflasyona karşı korumak isteyen yatırımcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

PAXG Coin yatırımcıları, süreç yavaş ilerlese de kripto para birimimizin gelecekte çok değerli hale geleceğini söylüyor. Aslında önümüzdeki yıllarda Pax’ın rezervlerini kat kat artırması ve bu nedenle talebin artması ve fiyatların çarpıcı biçimde artması bekleniyor.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu unutmamalı, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Pax Gold (PAXG) Yorum

PAX Gold’un (PAXG) piyasaya sürülmesinin amacı, gerçek bir varlık olan altının alım satımını ve transferini kolaylaştırmaktır. Bu çıkış hedefi, PAX Gold’un en büyük avantajlarından biri olarak kabul ediliyor. Altın alım satımı ve transferi olarak kabul edilen en büyük avantaj olan PAX Gold, dünyanın her yerinden altın alımına da imkan tanıyor. PAX Gold’un (PAXG) bir diğer avantajı, piyasadaki düşüş etkilerini daha risksiz bir şekilde altına dayalı bölgeye yani daha güvenli bölgeye kaydırmasıyla açıklanabilir.

PAXG Coin, Pax firmasının elindeki altın miktarına göre bir arz ürettiği ve buna göre şekillendiği için söylenecek fazla bir şey yok. Ancak her geçen gün talebin artması ve dünyada altının fiyatının artması kripto para birimimizi olumlu yönde etkiliyor. Bunun olduğunu bilen yatırımcılar, PAXG Coin’e yatırımlarını giderek artırıyor.

Ayrıca kendi yapısına sahip olduğu için diğer kripto paraların hareketlerinden daha az etkilenir. Günümüzde fiziksel altının taşınması zor ve zahmetli olsa da, bu dijital varlığı satın alma ve ticaret yapma kabiliyeti nedeniyle giderek daha fazla kullanıcının kripto piyasasına girdiği görülüyor.

Pax Gold (PAXG) Nereden ve Nasıl Alınır?

Pax Gold (PAXG)’u güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu