PayPal CEO'su İlk Bitcoin İle Satın Alma İşlemini Gerçekleştirdi - BTC MAGAZİN

PayPal CEO’su İlk Bitcoin İle Satın Alma İşlemini Gerçekleştirdi

PayPal CEO’su Dan Schulman, şirketin yeni kripto para birimi ödeme hizmetinin nasıl kullanılacağına dair adım adım bir kılavuz sunan bir video eğitimi kaydetti.

Schulman, en sevdiği devekuşu botlarından bir çiftini satın almak için batı yaşam tarzı perakendecisi Bronco Western Wear’ın web sitesini ziyaret etti.

Bedenini seçtikten, ödeme sayfasına gidip siparişini verdikten sonra, 299$’lık satın alma işleminin ücretini ödemek için Bitcoin’i seçti.

Yönetici, kripto paranın artık PayPal bakiyesi veya kredi kartı yerine sorunsuz bir şekilde bir finansman kaynağı olarak kullanılabileceğini açıkladı.

Shulman, kişisel olarak Bitcoin’i yıllardır elinde tutuyor, ancak PayPal, müşterilerinin dijital varlıkları satın almalarına ve tutmalarına izin vermek için 2020’nin sonlarında kriptoya girişti.

Şirket bugün erken saatlerde, kullanıcıların BTC ve diğer üç kripto para birimindeki mallar için ödeme yapmasına olanak tanıyan yeni kripto ödeme hizmetinin yakında 29 milyon perakendeciye sunulacağını duyurdu.

Duyurunun ardından Bitcoin, 60.000 $ seviyesini yeniden ziyaret etmeye yaklaşarak rallisine devam etti.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu