PayPal CEO’su Kredi Kartlarının Ortadan Kalkacağını İddia Etti

PayPal CEO’su Dan Schulman, kredi kartlarının “ortadan kalkacağını” iddia etti.

TIME dergisi ile 25 Nisan’da gerçekleştirdiği röportajda, PayPal CEO’su Dan Schulman, şirketin kripto para birimi teklifine olan talebin beklentileri önemli ölçüde aştığını açıkladı:

Kripto tarafındaki talep, başlangıçta beklediğimizin çok üstüne çıktı. Çok fazla heyecan var.

Schulman, PayPal’ın kripto para birimi alanını altı yıldır izlediğini iddia etti. Bununla birlikte, ödeme devi, kendi ürününü sunmadan önce dijital varlıkların daha yaygın bir şekilde benimsenmesini beklemiş.

Geçtiğimiz Ekim ayında PayPal, ABD kullanıcılarının kripto para ticareti yapmalarına izin verdi. Mart ayının sonlarında, kripto para birimi ödeme hizmetini tanıttı.

Nakit hükümdarlığı sona erecek

Schulman, bugün itibariyle verimsiz olduğuna inandığı finansal sistemde önümüzdeki on yıl içinde önemli değişiklikler olacağını öngörüyor:

Çek bozdurursanız, paranızı almanız üç gün sürebilir. Uluslararası bir havale yaparsanız, paranızı almanız yedi gün sürebilir.

PayPal patronu 10 adede kadar “süper uygulamanın” ödemeleri domine etmesini ve nakit ödemelerin “muazzam düşüş” görmesini bekliyor.

Ayrıca kredi kartlarının nihayetinde ortadan kalkacağını ve onların yerini cep telefonlarının alacağını tahmin ediyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

 

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Hindistan Başbakanı Ülkeleri Kripto Para Birimlerinde Küresel Düzenlemeler Getirmeye Çağırdı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu