Peter Brandt’a Göre Bitcoin Hala Sıfıra Gidebilir

Analist Peter Brandt, Bitcoin fiyatının potansiyel olarak sıfıra düşebileceğine dair uzun zamandır var olan tahminine bağlı kalmaya devam ediyor. Grafik uzmanı hala böyle bir felaket senaryosunun ortaya çıkma olasılığının %50 olduğuna inanıyor. Aynı zamanda Brandt, en büyük kripto para biriminin 250.000 dolara kadar çıkma şansının eşit olduğunu iddia ediyor ve kripto para biriminin “asimetrik bir ödül-risk ticaretine” sahip olduğunu belirtiyor.

Peter Brandt'a Göre Bitcoin Hala Sıfıra Gidebilir 2
Kaynak: Tradingview.com

Brandt, kripto para birimi Mart 2020’de pandemi kaynaklı büyük bir çöküş yaşadıktan sonra sıfırın Bitcoin’in nihai dip noktası olabileceğini tahmin etti. Bununla birlikte, Bitcoin bundan sadece aylar sonra başka bir boğa koşusunu başlattı ve 69.000 dolarda zirve yaptı.

En büyük kripto para birimi bir süredir piyasada olsa da, sonunda unutulacağına ikna olan karşıtların sayısı hala az. Efsanevi yatırımcı Warren Buffett’in sağ kolu olan Berkshire Hathaway Başkan Yardımcısı Charlie Munger, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in sıfıra gitmesinin “çok muhtemel” olduğunu iddia etti ve kripto para biriminin “aptal” ve “kötü” olduğunu sözlerine ekledi.

Böyle bir senaryo pek olası olmasa da, Bitcoin teknik olarak yine de sıfıra düşebilir. 2018’de Yale Üniversitesi ekonomistleri, en büyük kripto para biriminin tek bir gün içinde sıfıra düşme olasılığının %0,4 olduğunu tahmin ediyorlardı.

Daha gerçekçi düşüş hedeflerinden bahseden Brandt, kısa süre önce 8.000 dolar seviyesinin devam eden fiyat düzeltmesinin en alt noktası olabileceğini öne sürdü. Bitcoin, rekor seviyesinden %72,20 düşüşle, yazım zamanında 19,197 dolardan işlem görüyor.  


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Uzmanlar Bitcoin İçin 2023 Yılının Başına İşaret Ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu