Peter Schiff, Bitcoin (BTC) Fiyatında Düşüş Bekliyor

Bitcoin düşmanı Peter Schiff, en büyük kripto para biriminin fiyatının bir kez daha 18.000 $ seviyesinin altına düşeceğini tahmin ediyor.

Schiff’in düşüş tahmini, amiral gemisi kripto para biriminin bir kez daha 21.000 $ seviyesini geri kazanarak birkaç ay içinde en yüksek seviyeye dokunmayı başarmasının ardından geldi.

Altın destekçisi Schiff, uzun süredir en büyük kripto para biriminin, aşırı oynaklığı nedeniyle bir yatırım veya değer saklama varlığı olarak kullanılmaya uygun olmadığını savundu. Yatırımcı, teknolojik güçlerini göz ardı ederken, Bitcoin‘in başarısının yalnızca spekülasyondan kaynaklandığını defalarca iddia etti.

Schiff, balonun yakın zamanda patlama ihtimali düşük olsa da patladığında fahiş fiyatlardan Bitcoin satın alacak kimsenin kalmayacağını ve spekülatörlerin ciddi para kaybedeceğini iddia ediyor. Dahası, Bitcoin’in spekülatif talepten daha değerli olduğuna dair yaygın inanca rağmen kimsenin Bitcoin’e değerini neyin verdiğini gerçekten anlamadığını iddia ediyor. Uzun vadeli yatırımlar açısından altının dayanma gücü konusunda hala çok daha güvenilir bir sicile sahip olduğuna inanıyor.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Schiff’in tahminleri, tam olarak doğru olmadıkları için yaygın bir şüphecilikle karşılandı. Schiff birkaç ayı döngüsünü tahmin etmeyi başarırken, takipçileri büyük kazançları kaçırdı. Schiff, Bitcoin’i 2011’de keşfetmesine rağmen, kripto para biriminin yakın zamanda sona ereceğini tahmin etmek için yıllarını harcadı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Madencilik Konseyi (BMC): Elon Musk'ın BMC'de Rolü Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu