Peter Schiff Mevcut Bitcoin Düşüşünü Tahmin Ettiğini Söyledi

Euro Pacific Capital ve SchiffGold’un kurucusu, vokal Bitcoin rakibi Peter Schiff, yakın tarihli bir tweet’te, 14 Ağustos’ta yayınlanan gönderisini hatırlatarak, Bitcoin hakkındaki bu düşüş tahmininin beklediği gibi olmasa da gerçekleştiğini belirtti. Schiff’in, önde gelen kripto para biriminin 22.000 $ seviyesinin altına düştüğü ve Ethereum’un 1.700 $’ın altına düştüğünü tahmin ettiği tweet’i, mevcut Bitcoin düşüşünden birkaç gün önce geldi.

“Uyarıma kulak vermeli ve satmalıydılar”

Peter Schiff

Schiff, topluluğa geçen Pazar yayınladığı tweet’i hatırlattı ve burada Bitcoin’in yakın gelecekte 10.000 $ işaretinin altındaki desteği muhtemelen test ettiğini tahmin etti. Ayrıntılara gelince, Schiff bu grafikte iki düşüş formasyonunun – Çift Üst Baş ve Omuz – Yükselen Kama oluşturduğu konusunda uyardı. Ekonomist ve fon yöneticisi Schiff’in tweetine göre, 10.000 dolar seviyesinin altına inmek minimum bir düşüş. Bugünkü tweet’te, bu gönderiden sonraki beş gün içinde Bitcoin’in yüzde 14’ten fazla düştüğünü ve şu anda 21.300 $ bölgesinde işlem gördüğünü ve birçoğunun onu Twitter’da FUD yaymakla suçladığını belirtti.

Uyarısının dikkate alınmamasına rağmen, Bitcoin satmak için hala zaman var, diye tweet attı.

16 Haziran’da Schiff, Bitcoin ve Ethereum’un olası bir düşüşü hakkında beş gün önce yayınladığı Twitter gönderisinin neredeyse yüzde 100 oranında gerçekleştiğini tweetledi. Bitcoin’in 20.000 dolara düşeceğini ve Ethereum’un bir düşüşten sonra 1.000 dolara ulaşacağını tahmin etti. Bu tahminden sonra, BTC’nin 20.000 dolar seviyesine düşmesi için sadece 80 doları vardı ve ETH, tahmin edilen 1.000 doların 20 doları içindeydi. Böylece önde gelen kripto paralar sırasıyla yüzde 30 ve yüzde 40 düştü.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin İçin Yerel Bir Tepe Geliyor Olabilir

Genel olarak, 19 Ağustos’tan itibaren Bitcoin yüzde 10’un üzerine düşerek 20.000 dolarlık bölgeye ulaştı. Şimdiye kadar, lider kripto para birimi kayıplarının bir kısmını geri aldı ve yazım anında 21.247 $ seviyesinde işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu