Petrol Fiyatı Bitcoin Madenciliğini Daha Kazançlı Bir Yatırım Yapabilir mi? - BTC MAGAZİN

Petrol Fiyatı Bitcoin Madenciliğini Daha Kazançlı Bir Yatırım Yapabilir mi?

  • Bu ayın ortalarında 20 Nisan’da ABD’nin Mayıs ayı teslimatına ilişkin vadeli işlem sözleşmeleri depolama sorunları nedeniyle düştü.
  • Petrol fiyatı hızla sıfırın altına düştü ve ardından piyasada ve diğer emtialarda önemli bir FUD oluştu.

Bu ayın ortalarında 20 Nisan’da ABD’nin Mayıs ayı teslimatı için vadeli işlem sözleşmeleri depolama sorunları nedeniyle düştü. Petrol fiyatı hızla sıfırın altına düştü ve ardından piyasada ve diğer emtialarda önemli bir FUD oluştu. Ancak bitcoin madenciliği söz konusu olduğunda, petrolün fiyatı iyi bir haber olabilir…

Petrol fiyatındaki önemli düşüşle, birçok petrol üreticisi insanların varlıklara girmesini istedi, ancak kullanılmayan, kalan petrol için birçok nakliye konteyneri vardı.

Bu, fiyatı çok düşük bir seviyeye düşüren petrol için önemli ölçüde kullanılabilirliğe yol açtı. Varlıkların fiyatı aniden düşerken, çoğu kişi bu durumun bitcoin madenciliği üzerinde olumlu bir etki yaratabilme potansiyelini tartışmaktadır. Her şey tanınmış bir Bitcoin destekçisi ve analisti Andreas Antonopoulos’un sözlerinden kaynaklandı.

Yakın zamanda bir oturumda konuşan Antonopoulos şunları söyledi:

Kömür yakıtlı bir elektrik santraline ve başka bir yere bağlıysanız, gaz yakıtlı veya petrol yakıtlı bir elektrik santralinin enerji maliyeti yarı yarıya azalacaktır, çünkü yağı çok daha ucuzdur, şaşırtıcı bir şekilde kömür santralinizden elektrik almak daha pahalıya mal olacaktır çünkü en azından geçici olarak kayıpla rekabet etmek ve mücadele etmek zorunda kalacaklar.

AMB Crypto tarafından vurgulanan, elektrik dağıtımının arkasındaki temel prensip nedeniyle meydana gelen kaza sonucu elektrik fiyatı da uluslararası düzeyde düşecektir.

Bunun Bitcoin madencilerini nasıl etkileyeceğini ilerleyen günlerde göreceğiz. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu