PIVX (PIVX) Nedir? PIVX (PIVX) Geleceği ve Yorum 2022

PIVX (PIVX) Nedir?

Private Instant Verified Transaction veya PIVX (eski adıyla DNET), gizlilik odaklı DASH kripto para biriminin kodundan türetilen açık kaynaklı, eşler arası bir kripto para birimidir.

PIVX, ademi merkeziyetçilik, gizlilik ve gerçek dünya kullanımına güçlü bir şekilde odaklanan, manifesto odaklı bir kripto para birimidir.

Kendi finansman ve bütçe yönetimi modelini işletir ve tüm ağın bireylere ve işletmelere ağa değer katan faaliyetler gerçekleştirmeleri için ödeme yapmasına olanak tanır. PIVX, SwiftX olarak temsil edilen anlık işlemlerle birlikte zPIV işlemleri olarak sınıflandırılan özel işlemler sunar.

Yaptığınız işlemler özel olarak yapılır, böylece kimse kimliğinizi, ne kadar paranız olduğunu ve kiminle uğraştığınızı takip edemez. PIVX’in SwiftX teknolojisi, satış koşullarında kullanılmasına izin verir. Burada kilitli bir ödeme gönderilir ve ardından bir saniyeden daha kısa sürede beş kez onaylanır.

Bu, diğer kripto para birimlerinin eğilimli olduğu çifte harcamaya bağlı değildir. PVIX üzerindeki kripto para birimleri, takip edilemedikleri için kara listeye alınamazlar. Ayrıca harcamadan önce her PIVX işleminin geçmişini temizler.

Projeyi geliştirmek ve sürdürmek için kazanan tekliflere sermaye tahsis eden kendi sabit bütçesine sahiptir ve projeyi kendi kendine yeterli kılar. PIVX, PIVX’e sahip herkesi içeren bir oylama ve teklif verme sistemi sağlar ve manifesto tarafından yönlendirilen token’ın daha da geliştirilmesini ve genel yönünü yönlendirir.

İşlem ücretleri, ağ desteğiyle bir işlemi ne kadar hızlı tamamlamak istediğinize bağlı olarak değişir. PIVX blok ödüllerinin ve kendi kendini finanse eden iş modelinin doğası gereği, PIVX işlem ücretlerinin kullanılmasını gerektirmez. Bu, PIVX token’larının genel arzını da azalttığı için PIVX kullanıcılarının yararınadır. PIVX, merkezi yönetime sahip değildir. Dünya çapında dağıtılır ve başarısızlık noktası yoktur.

Kullanıcıları katılmaya ve fark yaratmaya teşvik etmek için Swarm metodolojisini kullanan küresel bir topluluktur. Sürü zekası olarak da bilinen sürü metodolojisi, doğal veya yapay olabilen, kendi kendini organize eden ve merkezi olmayan sistemlerin toplu davranışıdır.

PIVX ilk olarak Ocak 2015’te DarkNet (DNET) olarak piyasaya sürüldü. DarkNet, 1 Ocak 2017’de PVIX olarak yeniden adlandırıldı ve Private Instant Verified Transaction’ın kısaltması oldu.

PIVX token, 0.10.x Bitcoin çekirdeği ve tamamen özelleştirilmiş DASH kod tabanıdır. Altı kişiden oluşan tam zamanlı bir lider geliştirici tarafından sürdürülür. Bunlara profesyonel/akademik bir kriptograf ve çok sayıda gönüllü ve yarı zamanlı çalışan dahildir.

PIVX teknolojisi, birçok önemli işleve sahip bir ana düğüm ağı kullanır. Ana düğümler, saldırıları önlemek için teminat olarak 10.000 PIVX talep eder. Bu mevduat herhangi bir zamanda kullanılabilirken, bu eylem etkilenen ana düğümleri tüm ağdan kaldıracaktır. Blok ödülü, masternodlar ve stake arasında bölünür. PIVX, ‘kilitlendiğinde’ veya ana düğümlere yerleştirildiğinde dengeli bir ekosisteme sahiptir.

Proof of Stake olarak da bilinen Staking, Proof of Work protokolünde kullanılan elektriği kullanarak işlemleri doğrulamak için kullanılan bir protokoldür. PoS, onaylanan işlemler için bir ödül olarak paydaşlara dağıtılan PIVX’i oluşturmak için kullanılır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ambrosus (AMB) Nedir? Ambrosus (AMB) Geleceği ve Yorum 2022

PIVX, ödül boyutunu masternodlar ve stake düğümleri arasında orantılı olarak kilitleyen değişken bir ödül mekanizmasına sahip bloklar için PoS 3.0 sabit ödül protokolünü kullanır. Başka bir “blok ödülü”, merkezi olmayan yönetişim için masternode ağını kullanan bir bütçeleme sisteminde kullanılır.

Tabii ki, PIVX üzerinde depolamak ve işlem yapmak için soğuk hava deposu kağıt cüzdanlarını kullanabilirsiniz. Genel ve özel anahtarların bir kağıda yazdırılmasını ve daha sonra kullanıcı için güvenli ve güvenli bir yerde saklanmasını içerir. Bu anahtarlar, gelecekteki işlemler için taranabilecek bir QR kodu olarak yazdırılır.

PIVX (PIVX) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: James Burden
  • Yayınlanma Yılı: 2015
  • Blok Zinciri: Blockchain
  • Toplam Arzı: 70,133,695
  • Dolaşımdaki Arzı: 70,133,694
  • Piyasa Değeri: ₺ 494,325,888
  • En Düşük Fiyat: ₺ 1.41
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 18.19
  • Proje Amacı: PIVX, kullanıcılara finansal özgürlük ve dijital varlıklar üzerinde tam kontrol sağlamayı amaçlayan bir kripto para birimidir.

PIVX (PIVX) Geleceği

PIVX token’ın gizliliğe büyük önem vermesi ve bireylerin finansal özgürlüklerini güvence altına almalarına izin vermesi takdir edilmektedir. Ek olarak, kripto para biriminin ICO’larının olmaması bazıları tarafından olumlu bir özellik olarak görülürken, diğerleri gelecekte sorunlara neden olabileceğine inanıyor.

Ayrıca PIVX coin’in uzun süredir piyasada olması ve bugüne kadar farklı geliştirmeler geliştirmeyi bırakmamış olması da oldukça olumlu geri dönüşler almasını sağlıyor. Yorumların daha net değerlendirilmesi için PIVX coinin güncel değerlerine bakmakta fayda var.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu unutmamalı, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

PIVX (PIVX) Yorum

Ölçeklenebilir, merkezi olmayan ve esnek düğüm altyapısını desteklemek için ağ, değer ve güvenliği en üst düzeye çıkarmak için enflasyon ve deflasyon arasında sürdürülebilir uzun vadeli bir denge için tasarlanmıştır.

Üstelik kullanıcılar bakiyelerini istedikleri zaman özel ticaret yapmak için kullanabilirler. Kullanıcılar bu işlemleri yaparken kimliklerini, adreslerini ve bakiyelerini gizli tutabilirler. PIVX işlemlerinin çok hızlı ve çok düşük ücretlerle tamamlandığı da iddialar arasında yer alıyor.

Ek olarak, PIVX yönetişim modeli, ana düğümleri kullanan ve topluluk tekliflerinin fikir birliği oylamasına dayalı olarak finanse edilmesini sağlayan blok zinciri tabanlı bir sisteme dayanmaktadır. PIVX, web sitesini ve belgelerini 30’dan fazla dile çeviren ilk blok zinciri projesi olarak tanımlanıyor ve dünya çapındaki topluluk merkezlerini ve grupları gururla destekliyor.

PIVX (PIVX) Nereden ve Nasıl Alınır?

PIVX (PIVX)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu