Piyasa Çöküşünün Ortasında Bitcoin Topluluğu İçin Önemli Bir Gelişme Yaşandı

Kripto para piyasasındaki yaygın çöküşün ortasında önemli bir gelişme yaşandı. ABD Finansal Muhasebe Standartları Kurulu (FASB) Çarşamba günü oybirliğiyle dijital varlıkların tanınması ve ölçülmesine yönelik bir karar aldı.

Bu bağlamda, borsada işlem gören dijital varlıklar ve emtiaların muhasebesini gözden geçirmek için müzakereler yapılacak.

MicroStrategy’den Michael Saylor’a göre, FASB 7-0’lık oybirliğiyle projeyi eklemeyi kabul etti:

Bitcoin topluluğunu tebrik ederiz. Bu sabah, 7-0’lık oybirliğiyle, Finansal Muhasebe Standartları Kurulu (FASB), Borsada İşlem Gören Dijital Varlıklar ve Emtialar için Muhasebeyi gözden geçirmek için bir proje eklemeyi kabul etti.

Kripto para borsası Kraken’de büyüme pazarlaması direktörü Dan Held, şunları söyledi:

Bu harika. Şirketlerin bilançolarında Bitcoin’e sahip olmalarını ve bunu inandırıcı bir şekilde hesaba katmalarını kolaylaştırmaya bir adım daha yaklaştık.

FASB’nin yönetim kurulu toplantısı bildirisi, karar alma toplantısının amacının, yönetim kuruluna belirli dijital varlıklar ve emtiaların muhasebesini ele almak için teknik gündemine bir proje ekleyip eklememelerini sormak olduğunu belirtti. Gelişme, zamana bağlı herhangi bir olası sonucu garanti etmese de, uzun vadede büyük bir atılım olduğunu kanıtlayabilir.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Grayscale CEO'su: Bitcoin ETF'sini Tekrar Reddederse SEC'e Dava Açabiliriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu