Polygon zkEVM için Etkinleştirilen Polygon Bridge, Ethereum’dan Para Çekmeyi Sağlıyor

Polygon, 26 Nisan Çarşamba günü, beta sürümü geçtiğimiz ay piyasaya sürülen Polygon zkEVM için Polygon PoS Bridge’in artık kullanıma sunulduğunu duyurdu. Polygon zkEVM ağı, Ethereum blok zincirinde çalışan merkezi olmayan uygulamalara (dApps) ölçeklenebilirlik çözümleri sunar.

Polygon zkEVM için Polygon Bridge, Polygon PoS ana ağında mevcut olan kullanıcı deneyimine sahip olacak. Ancak, topluluktan gelen geri bildirimleri içeren bir dizi UX iyileştirmesiyle birlikte geliyor.

Kripto alanındaki “Köprü (Bridge)” kavramı, farklı blok zinciri platformları arasında varlıkların transferini kolaylaştırdığından oldukça popülerdir. Ancak, zk teknolojisi kullanarak yapılan köprüler, Ethereum’daki biri Polygon zkEVM’deki akıllı sözleşmeler tarafından tamamen yönetildiği için normal olanlardan çok daha iyidir.

Polygon Bridge – Ethereum’dan Para Çekme

Bu Polygon zkEVM için Polygon Köprüsü’nün piyasaya sürülmesi, kullanıcıların Ethereum ana ağından para çekmelerini, para çekme işlemini başlattıktan sadece 30-60 dakika içinde yapmalarını sağlayacaktır. Polygon Bridge, ERC-20 token’ları gibi kullanıcıların favori varlıklarını ve ERC-777 token’ların genişletilmiş özelliklerini destekleyecektir.

Ayrıca, Polygon Bridge kullanıcıları, köprüleme işlemine tabi tutulmak zorunda kalmayacaklar. Kullanıcı köprüleme işlemini başlatır başlatmaz, köprülenen token otomatik olarak eşlenir. Diğer platformların çoğu, köprülemeden önce token’larını eşlemeleri gerektirir. Bu da saatler veya hatta günler alabilir. Böylece, Polygon Bridge, kullanıcılara sorunsuz bir deneyim sunarak bu engellerin üstesinden gelir.

Geçen ay beta ana ağı olarak başlatılan Polygon zkEVM, açık kaynaklı, izinsiz ve genel bir ağdır. Bu nedenle, herkes bunun üzerine inşa edebilir ve varlıklarını işlemleyebilir. Bazı ekipler, Balancer ve Lens gibi önde gelen dApp’ler ve diğer oyun projeleri gibi Polygon zkEVM’nin üzerine inşa etmeye başladılar.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Binance, Singapurlu Kullanıcıları Kısıtlayacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu