Popüler Analistin Tahmini Bitcoin Yükselişine İşaret Ediyor

Bölgesel bankacılık krizinden etkilenen ABD hisse senedi piyasası ısınırken, First Republic Bank’ın son çöküşünden sonra daha fazla banka iflasına yönelik korkular tamamen kaybolmadı.

Öte yandan, genel piyasalardaki belirsizlik, kripto piyasası için olumlu yansımaktadır. Son birkaç ay boyunca banka krizinin ortasında ABD banka hisseleri düştüğünde Bitcoin fiyatı yükseldi.

Haftaya başlarken, ABD bölgesel banka hisseleri ön piyasa saatlerinde biraz toparlanma göstererek bankacılık krizinin sona ermesine yönelik yenilenmiş umutlara yol açtı. Bu arada, Bitcoin çekim işlemlerinin yoğunluğu nedeniyle kripto borsası Binance BTC çekimlerini durdurduğundan Bitcoin fiyatı düştü.

Popüler analist ve yazar Christopher Whalen, büyük bankaların bilançolarındaki büyük kayıpların büyük bir sorun oluşturabileceğini söyledi. Eğer ABD Federal Rezervi mevcut para politikası duruşundan vazgeçerse yaklaşan bir bankacılık çöküşü önlenebilir. Bu nedenle, bankacılık krizi devam ederse önümüzdeki aylarda Bitcoin fiyatında bir sıçrama olması olası bir senaryo olabilir.

“Fed, mevcut para politikası tutumundan geri adım atarak bankalara biraz daha nefes aldırmaya hazır olmadıkça, sorunun içinden çıkamayacağımızı düşünüyorum. Daha fazla bankanın batmasıyla sonuçlanabilir.”

Christopher Whalen

Öte yandan, 2024 sonunda veya 2024’ün ilk çeyreğinde ticari emlak kayıplarının ortaya çıkması beklentisi sorulduğunda, Whalen ticari emlak kredisi veren tüm bankaların belirsizliğe maruz kalabileceğini söyledi.

Genel olarak, banka hisseleri ile Bitcoin fiyatı arasındaki ters ilişki nedeniyle, kripto piyasası önümüzdeki birkaç çeyrek için güçlü bir boğa koşusu için iyi bir konumda olabilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Orta Amerika'nın En Büyük Bankası, Bitcoin Uygulamasında El Salvador'a Yardım Edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu