QuickSwap (QUICK) Nedir? QuickSwap (QUICK) Geleceği ve Yorum 2022

QuickSwap (QUICK) Nedir?

QuickSwap, Nick Mudge ve Sameep Singhania tarafından kurulan QUICK, herhangi bir doğrulama yapmadan veya herhangi bir kişisel bilgi vermeden, herkesin tarayıcınız üzerinden sipariş vermeden işlem yapmasına izin veren bir Otomatik Piyasa Yapıcısıdır (AMM). Klasik merkezi olmayan değişim işlemleri QuickSwap’ta yapılır. Bir ticaret yapmak istiyorsanız, tarayıcı tabanlı cüzdanınız (örneğin MetaMask) sattığınız token’ları bir QUICK akıllı sözleşmesine gönderir ve birisi token’ları satarsa ​​siparişinizi yerine getirir. Değişim başladığında, takas etmeyi seçtiğiniz token’ları cüzdanınıza gönderir.

QuickSwap’in sipariş defteri yok çünkü kullanıcılar likidite havuzları olarak bilinen token havuzlarından işlem yapıyor. QUICK, son yıllarda Uniswap projesinden bir gelişmedir. Uniswap, DeFi Pulse’a göre Ethereum’daki en büyük merkezi olmayan değişim olarak öne çıkarken, Ethereum’daki Total Value Locked (TVL) tarafından dördüncü en büyük merkezi olmayan finans (DeFi) dApp’sidir. QuickSwap ekibinin amacı, Polygon’un Katman 2 teknolojisinden yararlanmak ve kullanıcılara sunduğu düşük ücretleri ve hızlı onay sürelerini yansıtmaktır. Böylece Uniswap’ı (açık kaynaklı bir dApp) Polygon üzerinde çalışacak şekilde değiştirdiler ve ortaya çıkan projeye QUICK adını verdiler. Uniswap gibi QuickSwap’ın da QUICK adlı yerel bir token’ı vardır. QUICK, ETH veya diğer tokenler için QuickSwap değişimi yoluyla likidite sağlayıcılarına satın alınabilir veya bağışlanabilir.

QuickSwap’ın AMM yapısı ile likidite sağlayıcılarına likidite oranında %0,3’lük paylaşımlı işlem ücreti ile ödül verir. Token fiyatı, sipariş defteri yerine sabit Ürün Piyasası Oluşturucu tarafından hesaplanır. QUICK Blockchain projesi, Poligon ağında çalışan merkezi olmayan bir değişimdir (DEX). Bu değişim, popüler DEX’lerden biri olan Uniswap’ın bir çatalı (klonu) olarak oluşturuldu. Automated Market Maker (AMM) ile çalışan Quick, yeni nesil Layer 2 DEX’tir. AMM, listelenen varlıkların değerini bir sipariş defteri yerine algoritmalar aracılığıyla belirler. Uniswap, Ethereum ağında çalışır. Bu bağlamda Quick, Ethereum’un ölçeklenebilirlik ve yüksek işlem ücretleri gibi sorunlarını çözmek için oluşturuldu. Değişim merkezi değildir ve topluluk tarafından yönetilir. Ayrıca, Uniswap fork, QUICK coin adı verilen yerel bir kripto para birimine sahiptir.

QUICK, Ethereum üzerinde ERC-20 akıllı sözleşmeleri ile oluşturulan token’ların sıfıra yakın işlem ücreti ile alınıp satılmasına izin verir. Polygon Layer 2 üzerinde çalışan DEX, Uniswap’tan daha hızlı ve Ethereum ağından daha ucuzdur. Kullanıcılar DEX üzerinden çok hızlı işlem yapabilir ve işlemler için ödedikleri ücretler çok düşüktür. Birçok kripto para biriminin ve yatırımcının hızlı listesi, bu varlıkları DEX aracılığıyla takas edebilir. Çeşitli DeFi işlemlerine de izin veren borsa, kullanıcılarına pasif gelir elde etme fırsatı da sunuyor. Platforma likidite sağlayan kullanıcılar, işlem ücretlerinin bir yüzdesini alacaklardır.

QUICK coin, QuickSwap borsasının yerel kripto para birimi ve yönetim token’ıdır. FAST sahipleri varlıklarının yönetimine katılabilir ve borsaya hangi çiftlerin ekleneceği gibi konularda oy kullanabilir. Token, platformda işlem yaparken oluşan işlem ücretlerini ödemek için kullanılan bir ödeme yöntemidir. Kullanıcılar yaptıkları işlemler karşılığında platforma FAST ile ödeme yapar. Borsaya likidite sağlayan kullanıcılar %0,3 işlem ücreti alma hakkına sahiptir. Bu şekilde likidite sağlayıcılar pasif gelir elde edebilir. Ayrıca token sahipleri varlıklarını platformun “Dragon’s Lair” havuzuna yatırabilir ve DQUICK ödülleri kazanabilir.

QUICK, Poligon ağındaki Otomatik Pazar Oluşturucudur. Uniswap’ın bir klonudur ve aynı likidite havuzu modelini sunar. Kullanıcılar, likidite havuzlarına token çiftleri ekler ve havuzu kullanarak token’larıyla işlem yapan diğer kullanıcılardan işlem ücretlerini toplar. QUICK, Polygon Network tarafından sunulan hız ve düşük işlem ücretleri nedeniyle popülerlik kazanmıştır. Ayrıca Ethereum blok zinciri ile uyumlu olduğu için ERC-20 token’larını takas etmek de mümkündür. Ancak her zaman geçici kayıp riski vardır. QuickSwap’ın kripto para birimine HIZLI denir. Bu kripto para birimini Binance’de kolayca alıp satabilirsiniz. QuickSwap’ın likidite havuzunu kullanarak FAST’ı diğer tokenlerle de değiştirebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   CEEK VR (CEEK) Nedir? CEEK VR (CEEK) Geleceği ve Yorum 2022

QuickSwap (QUICK) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Nick Mudge ve Sameep Singhania
  • Kuruluş Yılı: 2021
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 1,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 327,100
  • Piyasa Değeri: ₺ 322.180.629,36
  • En Düşük Fiyat: ₺ 665,64
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 23,848,193,89
  • Proje Amacı: Nick Mudge ve Sameep Singhania tarafından kurulan QUICK, herhangi bir doğrulama yapmadan veya herhangi bir kişisel bilgi vermeden, herkesin tarayıcınız üzerinden sipariş vermeden işlem yapmasına izin veren bir Otomatik Piyasa Yapıcısıdır (AMM).

QuickSwap (QUICK) Geleceği

QuickSwap açık kaynak kodludur. Açık kaynaklı yazılım, önemli ölçüde daha yüksek bir sorumluluk düzeyi sağlar ve tescilli yazılımlardan daha kolay test edilir. Bu önemlidir çünkü QUICK kullanıcı fonlarını yönetir. Likidite madenciliği ve tarım tesislerinin giderek daha popüler hale geldiği bir dönemde, DEX’lerin, yani merkezi olmayan borsaların kullanımı da artıyor.

Merkezi borsaların tehlikelerine rağmen, insanlar DEX’lerin yüksek faiz oranları ve düşük işlem ücretleri gibi avantajlarından yararlanmak istiyor. Bu nedenle QUICK projesi sunduğu köprüleme imkanları, düşük işlem ücretleri ve önümüzdeki dönemde daha birçok farklı yatırımla büyüyebilmesi nedeniyle kripto paralarla ilgilenenlerin iyi bir alternatif olarak tercihi olabilir. Özetle, QUICK, kalabalıklaşmaya yol açan çeşitli protokoller bağlamında çok potansiyel bir proje olarak öne çıkıyor ve Ethereum blok zincirinde kar elde etmek için DeFi ve likiditenin daha da geliştirilmesine izin veriyor.

QuickSwap (QUICK) Yorum

Popüler bir AMM olarak QUICK, maliyet artışlarını önlemek için Tier 2 çözümlerini kullanır. Proje, topluluk temelli bir dağıtım modelini benimsemiştir. Uzmanlar ve analistler, QUICK token’ın umut verici olduğunu iddia ediyor.

QUICK token, ilk piyasaya çıktığında bir artış, ardından ilgide bir düşüşle özellikle dikkat çekti. Ancak arkasındaki arka plan nedeniyle yatırımcıların hala ilgi gösterdiği söylenebilir.

Uzmanlar ve analistler, Polygon Network’ün Ethereum’dan çok daha ucuz ve hızlı olduğu için, QuickSwap’ta token ticareti ve verim çiftçiliğinin çok daha karlı olduğunu iddia ediyor. DEX aracılığıyla daha fazla token olacağını ifade eden uzmanlar, QuickSwap platformunun da daha fazla benimseneceğini söylüyor.

Popüler bir AMM olan QuickSwap platformu, yüksek ağ verimliliği ile işlem maliyetlerini ve hızı optimize etmek için 2. düzey ölçeklendirme çözümlerini kullanır. Öte yandan FAST token kullanıcıları da bu kripto para birimi ile pasif gelir sağlayabilir. QuickSwap platformunda, kullanıcılar likidite sağlayarak LP token’larının ve işlem ücretlerinin bir yüzdesini alırlar. Proje tarafından sağlanan hizmetlere, özelliklerine ve geçmiş kripto para birimi verilerine dayanarak uzmanlar ve analistler, projenin umut verici olduğunu düşünüyor. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

QuickSwap (QUICK) Nereden ve Nasıl Alınır?

QuickSwap (QUICK)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu