Raoul Pal: Bitcoin 1 Milyon Dolara Ulaşacak

  • Real Vision Group CEO’su Raoul Pal, başlangıcından bu yana logaritmik grafikte bir regresyon kullanarak Bitcoin’in 2025 yılına kadar 1 Milyon Dolar olacağını öngören bir model buldu.

Kripto tüccarları, özellikle Square’in lider kripto para birimine (BTC) yaptığı milyoner yatırımın ardından Bitcoin’in fiyat artışından sonra heyecanlanıyor.

Bitcoin, uzun vadeli yükseliş eğilimini sürdürerek, Eylül ayında 10.000 seviyesinin üzerinde tutunmayı başardı. Mart ayındaki piyasa çöküşünden bu yana, Bitcoin ivmesini kaybetmedi ve ilk toparlanmanın ardından – kısmen bir değer rezervi oluşturma ihtiyacı ve kısmen DeFi çılgınlığı nedeniyle – BTC yavaş ama emin adımlarla yükseliyor.

2025’e Kadar Bitcoin 1 Milyon Dolar Olacak

Görünüşe göre bu durum, Bitcoin için sürekli olarak milyon dolarlık tahminler içeren modeller ve çizelgeler üreten bazı analistlerin kıvılcımını ateşledi. Ve birkaç yıl önce insanlar Bitcoin’in kolayca bir milyon dolara ulaşabileceğini söylediği için John McAfee’ye gülerken, bugün birçok tüccar 1 milyon dolar hedefinin imkansız olmadığına inanıyor…

Örneğin, Real Vision Group CEO’su Raoul Pal, Bitcoin’in 2025 yılı içerisinde milyon dolarlık çizgiye ulaşabileceğine inanıyor. Tahmin, Bitcoin’in başlangıcından bu yana günlük çizelgesinde ki bir gerileme ile destekleniyor ve bu, Bitcoin’in geleceğini geçmiş performansına göre tahmin etmesine olanak tanıyor…

Raoul, verilerin kesinlikle doğru olmadığını gerektiğini kabul etse de, modelinin bir mantığı olduğundan da emin. Ve en azından Raoul, dünyanın tropik bir köşesinde psikotropik ilaçların etkisi altında parti yaparken kripto hakkında şaka ve tweet atmasıyla tanınan bir McAfee’den daha fazla güvenilirliğe sahip.

Raoul’un modeli, nispeten döngüsel bir Bitcoin büyüme senaryosu gösteriyor. Her dört yılda bir, belki de yarılanmanın (Halving) etkisinden ötürü, Bitcoin aynı şeyi yapma eğilimindedir: fiyatı düşer, dibe vurur, dengeler ve toparlanır. Her yeni döngü, önceki döngülere göre daha iyi performans gösterdiğinden, döngüler uzun vadeli toplayıcılar için giderek daha karlı hale geliyor.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve bahsi geçen kişinin kendi görüşlerini içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar (Hayır)

Cevap bırakın