Rapor: New Yorkluların Üçte Biri, Bitcoin ve Kripto Paraların Gelecekte Değerli Bir Yatırım Olacağına İnanıyor

Son zamanlarda yayınlanan bir raporda, Amerika merkezli bir borsa, New York’ta kripto paraların benimsenmesi için çarpıcı rakamlar açıkladı. Rapor, eyalette kripto benimsenmesiyle ilgili çeşitli dönüm noktalarını öne çıkardı.

Rapora göre, ankete katılan New York sakinlerinin %19’dan fazlası kripto varlıklara sahip. Ayrıca, her üç New York’ludan biri kripto paranın finansal sistemi daha adil hale getirdiğini kabul ediyor ve onu “geleceğe yönelik değerli bir yatırım” olarak tanımlıyor.

Rapor, kripto benimsenmesiyle sınırlı kalmayarak, eyaletin blockchain merkezli projeler için bir yuva haline gelmeye devam ettiğini belirtti. Bu artan blockchain projelerinin kredisi, kripto fikrini benimsemeye devam eden New York sakinlerine verildi.

Rapora göre, New York eyaletinde 692 blockchain organizasyonu ve 800’ün üzerinde kurucu bulunuyor. Özellikle, eyalette kripto benimsenmesi artarken, düzenleyiciler dijital paraları denetleme kapasitelerini artırıyorlar.

Şubat ayında, New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı, kripto ile ilgili yasa dışı faaliyetleri tespit etme yeteneğini artırdığını duyurdu. Duyuruya göre, departman, içeriden öğrenenlerin ticareti, piyasa manipülasyonu ve önceden bilme faaliyetlerini tespit etme konusunda ek yeteneklere sahip olacak.

Bundan önce, Ocak ayında, NYDFS’nin başkanı Adrienne A. Harris, vekillerin müşteri ve kurumsal kripto varlıklarını ayırmalarını önerdi.

New York, bazı durumlarda kripto-karşıtı bir eyalet olarak ortaya çıkmış olmasına rağmen, son istatistikler yeni bir tablo çiziyor ve artan benimsenmeyi gösteriyor. Kasım ayında, New York iki yıl boyunca kripto madencilik faaliyetlerini yasaklamıştı.

Aynı zamanda, küresel kripto benimsenmesi artarken, Amerika Birleşik Devletleri bu yarışta öne çıkıyor. Todayq News’e göre, Ocak ayı itibariyle, küresel kripto sahiplik oranı, %4.20 ortalama ile 420 milyonun üzerine çıktı. ABD yarışı önderlerken, Kuzey Amerika’da 54 milyon, Güney Amerika’da ise 33 milyon kripto sahibi bulunuyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Arzının Yarısı Artık Balinaların Elinde

Başka bir benzer rapor, Kuzey Amerikalıların yatırım yapmadan önce araştırma yapma konusunda en az endişeli olduklarını ortaya koydu. Kuzey Amerikalı yatırımcıların yaklaşık %64’ü kripto yatırımı yapmadan önce iki saatten az veya hiç araştırma yapmıyor.

Ancak, artan benimsenmenin, tehditleri en aza indirmek için düzenlemenin uygulanmasıyla desteklenmesi gerektiğini belirtmek önemlidir. Geçtiğimiz haftalarda, ABD sektörü düzenlemek için kripto ile ilgili tartışmalara aktif olarak katıldı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu