RBI'nin Kripto Paralar Hakkında 'Büyük Endişeleri' Var - BTC MAGAZİN

RBI’nin Kripto Paralar Hakkında ‘Büyük Endişeleri’ Var

Shaktikanta Das, Hindistan Merkez Bankası’nın (RBI) kripto para birimleri hakkında “büyük endişeleri” olduğunu söyledi. Hindistan Merkez Bankası’nın başkanı Shaktikanta Das, Çarşamba günü finansal istikrar için potansiyel riskleri işaret etti.

Das, endişelerini son yıllarda özel kripto para birimlerinde ticarete büyük ölçüde karşı çıkan hükümete ilettiğini söyledi. RBI’nin kendi dijital para birimini başlatma planlarının “devam eden bir çalışma” olarak kaldığını söyledi.

Das, CNBC-TV18 haber kanalına verdiği demeçte, “Finansal istikrar açısından büyük endişelerimiz var,” dedi ve RBI’nin dijital bir para birimini “piyasaya sürmeyi hedeflediğini” sözlerine ekledi.

“Bağlanması gereken birkaç yarım kalmış nokta olduğu ve tüm dikkatimizi çekeceği için benim için bir tarih vermek çok zor ve mümkün olmayacak.”

Hindistan parlamentosunun mevcut Parlamento oturumunda Bitcoin gibi özel kripto para birimlerini yasaklamak için bir yasanın getirilmesi olasılığını tartışacağı iddia ediliyor.

2019’daki Hindistan hükümet heyeti, tüm özel kripto para birimlerinin 10 yıla kadar hapis cezası ve dijital para birimleriyle uğraşan herkes için ağır para cezaları ile yasaklanmasını önerdi.

WazirX kripto para borsası CEO’su Nischal Shetty, “Kripto paranın Hindistan rupisine rakip olacağı ve dolayısıyla finansal istikrarsızlığa yol açacağı varsayımı yanlış” dedi.

“Finansal istikrarın olmasını sağlamak için onu düzenleme seçeneğimiz var.”

En üst mahkemede kripto şirketlerini temsil eden hukuk firması Khaitan & Co’nun ortağı Rashmi Deshpande, ileriye giden yolun pazarı düzenlemek olduğunu söyledi.

“Devlete, kriptoyu diğer menkul kıymetler gibi bir varlık sınıfı olarak ele alması için tavsiyelerde bulunduk … bunlar daha sonra piyasa düzenleyici veya başka bir düzenleyici kurum tarafından yönetiliyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu