Reef (REEF) Nedir? Reef (REEF) Geleceği ve Yorum 2022

Reef (REEF) Nedir?

Reef Finance, Polkadot ekosistemi üzerine inşa edilmiş, EVM destekli bir blok zinciridir. Tasarım açısından platform, bir likidite toplayıcı ve ayrıca çok zincirli bir akıllı geri ödeme motoru olarak iki katmandan oluşuyor. Böylece, kullanıcıların protokolü bugün var olan hemen hemen her DeFi platformu veya ekosistemi ile entegre etmesine olanak tanır.

Solidity programlama dili kullanılarak geliştirilen REEF platformunun yerel token’ı REEF olarak da bilinir. Token, sistemin yönetim mekanizmasını güçlendirmek ve kullanıcılara pasif gelir getirici girişimler için teşvikler/ödüller sağlamak ve farklı bahisler koymak gibi birkaç benzersiz işlevi yerine getirir. REEF işlem ücretlerini ödemek için de kullanılabilir. Polkadot üzerinde çalışmasına rağmen REEF’in şu anda Ethereum üzerinde bir ERC-20 token’ı olarak var olduğu belirtilmelidir.

Dahili süreçleri kolaylaştırmak için parçalama kullanan bir ekosistem olan Polkadot üzerine kurulan REEF ağı sayesinde, platform son derece düşük işlem maliyetleri sunarken neredeyse anında işlem yapabilir. Reef ekosistemi, bugün piyasadaki en büyük ve en güvenilir kripto borsalarından bazılarıyla sorunsuz entegrasyon sunarak kullanıcılara benzersiz miktarlarda finansal likidite erişimi sağlar.

Ek olarak, platformdaki fonlar bir dizi farklı DEX ve CEX aracılığıyla çalışabilir, bu da kullanıcılar için kayma riskini en aza indirir ve işlem maliyetlerini düşürür. Reef, kullanıcıların fonlarını bir dizi farklı varlık sepetine yerleştirmelerine olanak tanır. Kullanıcıların üretkenlik çiftliği sürecine katılmasını kolaylaştırır, yalnızca daha basit değil, aynı zamanda uygun maliyetlidir.

Ayrıca REEF AI modüler tasarımı sayesinde kullanıcılar varlıklarını özel ihtiyaç ve hedeflerine göre yönetebilirler. Reef şu anda birkaç büyük kripto projesiyle işbirliği yapıyor. Örneğin, platform kısa süre önce kullanıcılara Binance Access ile sorunsuz entegrasyon sunacağını ve onlara tamamen gözetimsiz kripto para ticareti yapma olanağı vereceğini duyurdu.

Proje , yatırımcıların küresel DeFi ekosistemine erişmesini kolaylaştırırken bazı teknik giriş engellerini de azaltır. Ayrıca platform, kullanıcının risk değerlendirmesine ve finansal durumuna göre karar verme sürecini zenginleştiriyor.

Reef, DeFi, NFT ve oyun için hızlı, ölçeklenebilir ve güvenilir bir Katman 1 blok zinciridir. Reef blok zinciri, Foundation Framework kullanılarak oluşturulmuştur ve mükemmel ölçeklenebilirlik sunar. Ağ, düşük maliyetlerle anında işlemlere izin verir. Solidity ve EVM’yi destekler. Geliştiricilerin, merkezi olmayan uygulamalarını (DApp’ler) kod tabanında herhangi bir değişiklik yapmadan Ethereum’dan sorunsuz bir şekilde geçirmelerine olanak tanır.

Reef Chain, en gelişmiş EVM uyumlu blok zinciridir. Kendi kendine ölçeklenir ve zincirleme yönetişime sahiptir. Altyapısı ayrıca yerel token köprüleme, planlanmış aramalar (yani yinelenen ödemeler) ve şirket içi akıllı sözleşme kodu yükseltmelerine izin veren EVM uzantıları sağlar. Gelecekte, geliştiricilerin birden çok programlama dilinde kod yazmasına olanak sağlayacak ek sanal makineleri destekleme planları vardır. Ağ, Aday Kanıt Kanıtı (NPoS) konsensüs mekanizması üzerinde çalışır. Öte yandan, NPoS konsensüs mekanizması ölçeklenebilirlik ve düşük ücretler sağlar.

Proje, potansiyel doğrulayıcıları bağlamak, potansiyel doğrulayıcıları belirlemek ve ağı güvenceye almak için aday bir Proof of Stake sistemi kullanır. Bu, ortalama 10 saniyelik bir doğrulukla ucuz, neredeyse anında işlemlere izin verir.

REEF token’ı ilk olarak ERC-20 standardına göre Ethereum blok zincirinde yayınlandı. Daha sonra Reef blockchain uygulaması ile yerel zincirinde kullanılan REEF coin ile 1:1 oranında dönüştürülebilir. Resif token’ın toplam kaynağı 20.000.000.000. REEF token madenciliği yapmak mümkündür. REEF paraları, blok zincirinde bir düğüm kurarak veya bir düğüme katılarak kazanılır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Akita Inu (AKITA) Nedir? Akita Inu Coin Geleceği ve Yorum 2022

Proje Reef, DeFi, NFT ve oyun dünyalarındaki geliştiriciler ve kullanıcılar için basit ve ucuz bir altyapı sağlar. Reef blok zincirini benzersiz kılan şey, şu anda Ethereum veya EVM etkin bir ağ üzerinde çalışan herhangi bir DeFi protokolünün sadece birkaç kod değişikliği ile Reef üzerinde çalışabilmesidir. Bu ekosistemin tamamı REEF token üzerine inşa edilmiştir. Çok zincirli yapısı ile Ethereum ve Reef blok zincirleri aracılığıyla erişilebilen REEF token, zincir üstü yönetim ve işlem ücretlerini karşılamak için ekosistem içinde kullanılmaktadır.

Reef (REEF) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Denko Mancheski
  • Yayınlanma Yılı: 2019
  • Blok Zinciri: Ethereum
  • Toplam Arzı: 19,509,853,969
  • Dolaşımdaki Arzı: 19.960.000.000
  • Piyasa Değeri: ₺ 1,336,014,317
  • En Düşük Fiyat: ₺ 0.05108
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 0.6994
  • Proje Amacı: REEF, çok yönlü bir yardımcı program token’ıdır. Ağ yönetiminde bir rol oynar ve stake edilebilir, ağ ücretlerini ödemek ve kripto para piyasasında ticaret yapmak için kullanılabilir. Token aynı zamanda Reef Finance’in ödül sisteminin de kalbinde yer alıyor.

Reef (REEF) Geleceği

Reef’in kripto banka kartı lansmanı, kullanıcıların dijital para birimleri harcamasına izin verdiği için kamu alanına giriyor. Daha fazla gerçek dünya aracıyla, bu kripto varlığıyla ödeme yapabilirsiniz.

Reef’in NFT pazaryeri platformu Vefi ile ortaklığı olumlu getiriler sağlıyor. Platformun büyüyen kullanım durumu, dijital varlıkları önümüzdeki yıl daha da ileriye taşıyabilir.

Blockchain , Ethereum ve Reef Chain arasındaki likidite köprüsünü yönettiği için EVM ile uyumludur. Bu, kullanıcıların ERC-20 token’ları göndermesine ve almasına olanak tanır. Likidite köprüleri aracılığıyla Ethereum’un yıldızlı ekosistemine katılabilen Reef Chain ile REEF tokeni, merkezi olmayan ekonomide daha da değerli hale gelebilir.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu unutmamalı, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Reef (REEF) Yorum

Defi ekosistemindeki birçok yenilikle birlikte dijital varlık kullanıcılarının elinde çok şey var. Resif benzersizliği, Defi protokollerindeki karmaşıklık ve parçalanma sınırlamalarının üstesinden gelir. Kullanıcının uzmanlığı veya deneyimi ne olursa olsun, Reef Network, merkezi olmayan finansmanı destekleyenlere maksimum memnuniyet sunar.

Birlikte çalışabilirliği sayesinde Reef size yalnızca bir platform sunar. Bu platform aracılığıyla, farklı protokollerde bulunan Defi geliştirmelerinin kalitesini keşfedebilirsiniz. Dijital varlıklarınızı Reef’ten kolayca satın alabilir, takas edebilir, satın alabilir, ödünç verebilir ve ödünç alabilirsiniz.

Reef ekibi mühendislik, finans ve kripto gibi çeşitli alanlarda deneyime sahiptir. Şirket, ağı sonsuza kadar yaşatmak için adım adım çalışıyor. Aynı zamanda daha şaşırtıcı ve heyecan verici yeni gelişmeler öngörüyor ve bu protokolü Defi ekosisteminin ön saflarında tutacak.

Reef (REEF) Nereden ve Nasıl Alınır?

Reef (REEF)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu