Ripple Balinaları 42,6 Milyon XRP’yi Merkezi Borsalara Transfer Etti

Ripple Balinalarının CEX'lere Büyük Transferleri, XRP Fiyatında Spekülasyon Yaratıyor

Ripple Lab’in kripto para birimi XRP, Cuma günü gerçekleşen önemli balina işlemleri nedeniyle kripto alanında dikkatleri üzerine çekiyor.

On-chain veriler, büyük miktarlarda XRP’nin Merkezi Kripto Para Borsalarına (CEX) transfer edildiğini gösteriyor. Whale Alert tarafından paylaşılan verilere göre, 15 Aralık’ta iki önemli balina transferi gerçekleşti; toplamda 42,6 milyon XRP’nin Bitstamp ve Bitso‘ya aktarıldığı belirtiliyor.

Bu büyük transferler, XRP’nin fiyatında yaşanan artışın ortasında gerçekleşti ve bu durum kripto pazarında spekülatif bir etki yarattı. Daha önce söz konusu cüzdanın neredeyse yüz milyonlarca XRP’yi bu CEX’lere aktardığı gözlemlendi, bu da Ripple’ın bu borsaları satın almasıyla ilişkilendiriliyor.

XRP’nin fiyatı son 24 saatte yüzde 0,10 düşüş göstererek 0,6318 dolara geriledi. Egrag Crytpo adlı kripto analisti, tokenin fiyatının yakın gelecekte ciddi bir düşüş yaşayabileceğini ve Ripple topluluğu için bir felaket oluşturabileceğini öne sürdü.

Bu gelişmeler, önde gelen kripto para borsası Binance’in XRP likidite havuzunu 22 Aralık’a kadar listeden çıkarma planlarını da duyurmasıyla daha da karmaşık bir hale geldi.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple, McCaleb ve Borsalar Devasa XRP Transferlerine Devam Ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu