Ripple Balinaları Düşüşü Satın Alıyor; 180 Milyon XRP Taşındı

Ripple’ın kripto parası XRP, geçen hafta kaydettiği kazancını kaybederek artan satış baskısı altında işlem görüyor. XRP fiyatı son 7 günde %11 düştü. Ancak bu düşüş, kripto balinalarının daha fazla XRP biriktirmesine izin verdi.

108 Milyon XRP Hareket Halinde

WhaleAlert tarafından sağlanan verilere göre, kripto balinaları son 24 saat içinde birden fazla işlemde yaklaşık 180 milyon XRP (yaklaşık 82 milyon dolar değerinde) taşıdı. İzleyici tarafından kaydedilen en büyük işlem, bilinmeyen cüzdanlar arasında 108,9 milyon XRP (yaklaşık 50 milyon $ değerinde) taşımak oldu.

XRP fiyatı son 24 saatte %0.81 düştü. Bu düşüş, kripto balinalarının tek bir işlemde 42 milyon XRP biriktirmesine izin verdi. Bitso kripto borsasından 19,34 milyon dolardan fazla XRP satın alındı.

Bununla birlikte, bazı balinalar da fiyat düşüşünün ortasında XRP satarken yakalandı. Verilere göre, 28 milyon XRP (yaklaşık 13 milyon dolar değerinde) bir balina cüzdanı tarafından Bitstamp kripto borsasına taşındı. 

XRP fiyatının, son 30 gün içinde yaklaşık %7’lik bir kazancı koruyarak hala yeşil endekslerde olduğunu not etmek gerekir. XRP, yazım zamanında ortalama 0,455 $ fiyatla işlem görüyor. 24 saatlik işlem hacmi %73 artarak 1,2 milyar dolara ulaştı.

Ripple Labs ve yöneticileri, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından başlatılan yasal bir mücadeleyle karşı karşıya olduğundan, XRP fiyatı son 2 yılda durgun kaldı. Ancak XRP, yıldan bugüne (YTD) bazında yaklaşık %33 kazanmayı başardı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple ve BitGo 300 Milyon XRP Taşıdı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu