Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ABD’nin Kripto Tutumunu Eleştirdi

Kripto ekosistemindeki büyük türbülansın ortasında, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, son zamanlardaki aksaklıklardan sonra sektördeki güveni yeniden inşa etmeye ihtiyaç olduğunu söyledi. 

Kripto piyasası Silvergate krizi nedeniyle başka bir gerileme yaşarken bile Garlinghouse, FTX çöküşünün ve Terra fiyaskosunun hem fayda hem de şeffaflık yoluyla güveni yeniden inşa etme ihtiyacını beraberinde getirdiğini söyledi. 

XRP SEC davası, Özet Yargı ile mantıklı bir sonuca varmaya yakın görünse de, ABD’deki kripto düzenleme senaryosu çoğu gelişmiş ülkede olduğundan çok daha karmaşık. Ancak kripto pazarında güveni yeniden inşa etmek, ABD’de işleri kolaylaştırmanın tek yolu.

SEC’in Kripto Savaşı

Ripple CEO’su, kripto pazarı için zorluklardaki son artışı kabul etti. Çoğu endüstri uzmanı gibi, Garlinghouse da SEC Başkanı Gary Gensler’in kaydolmak için öne çıkma çağrılarını takip edecek bir çerçeve olmadığını söyledi. Ticaret için ‘kayıtlı bir token’ için herhangi bir altyapı olmadığını söyledi. Ayrıca, SEC’in sanal olarak kriptoya savaş ilan ettiğini belirten token’ın gerçekte ne olduğuna dair bir netlik yok. Son zamanlarda, Kraken ve Paxos gibi şirketler, SEC’in yaptırım eylemlerinin ağırlığıyla karşı karşıya kaldı.

“Düzenlemek istiyorsanız, o zaman düzenleyin. Diğer pek çok G20 ülkesinin hâlihazırda yapmakta olduğu gibi, bir çerçeve oluşturmak ve kılavuz oluşturmak için sıkı çalışın.”

Garlinghouse

G20 ülkeler grubu ve AB grubunu örnek alan Ripple CEO’su, ABD yönetiminin kurallar koymasını engelleyen şeyin ne olduğunu sordu.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Yaratıcısı Olduğunu İddia Eden Wright: XRP Tam Bir Dolandırıcılıktır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu