Ripple CEO’su Larsen’dan SEC Eleştirisi: “Düzenlemeler Cezalandırmadan Öteye Gitmeli”

Ripple’ın kurucu ortağı ve şu anki CEO’su Chris Larsen, Bloomberg’e verdiği röportajda, ABD’nin kripto düzenlemelerine dair eleştirilerini dile getirdi.

Bloomberg röportajında Larsen, ABD’nin son federal kararlarının San Francisco’yu blockchain inovasyonunun merkezi olmaktan alıkoyduğunu ifade etti. ABD’nin bu alandaki liderlik pozisyonunu Londra, Singapur ve Dubai gibi merkezlere kaybettiğini belirtti. Ripple ile Amerika Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki XRP davası bağlamında Larsen, SEC’in sektörü düzenleme konusundaki misyonunu başaramadığını vurguladı. Ongoing dava sürecini önemli bir dönüm noktası olarak değerlendiren Larsen, bu sürecin hem Ripple için hem de genel kripto ekosistemi için kritik olduğuna dikkat çekti.

SEC Başkanı Gary Gensler’in düzenleyici yaklaşımını eleştiren Larsen, Gensler’in daha çok cezalandırıcı yöntemlere başvurduğunu ifade etti. Ripple lideri, XRP ve Bitcoin gibi kripto paralarla ilgili düzenlemelerin Kongre’nin yetki alanında olması gerektiğini savundu. Gensler gibi karar mercilerinin net kurallar belirlemek yerine güç odaklı hareket ettiğini belirtti.

Ayrıca, kripto işletmeleri için alternatif lokasyonlar hakkındaki soruları yanıtlayan Larsen, birçok girişimcinin ABD dışında olanakları değerlendirdiğini belirtti. İngiltere, Singapur ve BAE’nin, inovasyon ile tüketici koruması arasında denge sağlayan düzenlemeleriyle kripto girişimleri için daha cazip hale geldiğini vurguladı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   ABD, Sadece XRP ve Bitcoin'i Menkul Kıymet Olarak Görmüyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu