Ripple CEO’su SEC’in Kripto Borsalarına Karşı Açtığı Davaları Eleştirdi

Dijital varlık sektörü, ABD SEC ile XRP davasında büyük bir beklentiyle beklenen Hinman konuşmasına bağlı belgelerin sonunda yayınlanmasına tanıklık etti. Kritik notların ortaya çıkışı, Ripple için komisyona karşı farklı bakış açıları açtı. Ancak, davalı ve Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Hinman belgelerinin yayınlanmasını bir videoyla değerlendirdi.

Ripple CEO’su SEC’i Açık Kurallar Üzerinden Tiye Aldı

Ripple CEO’su, Hinman belgelerinin yayınlanmasının, SEC’in iç tutarlılık eksikliği konusunda ilk defa şeffaf olmaya zorlandığı gerçek an olduğunu belirtti. Bu hamle, komisyonun kripto sektörü çevresindeki düzenleyici boşluğu doldurma yetkisine sahip olmayabileceğini kabul etti. Ayrıca, ABD SEC’in dijital varlıkla ilişkili işletmelerden şeffaflık talep ettiğini ekledi. Ancak, komisyon bu notları korumak ve şeffaflıktan kaçmak için sıkı bir mücadele verdi. Bu durum, SEC Başkanı Gary Gensler’in birçok spesifik projeye ilişkin yorum yapmayı reddetmesine yol açtı.

Ripple CEO’su, komisyonun şimdi dolaylı ve yanlış bir şekilde tokenları son dava dalgasında menkul kıymet olarak etiketlediğini belirtti. ABD SEC başkanı, kurumunun açık kurallar benimsediğini savunurken, aynı zamanda Kongre’yi saf dışı bırakmaya çalışıyor.

Komisyon son zamanlarda en büyük iki kripto para borsası olan Binance ve Coinbase‘e ard arda dava açtı. Binance’nin, Amerika’daki iştiraki ve yöneticilerinin yasadışı işlemler yaptığını iddia etti. Coinbase’in ise kullanıcılarına kayıtsız menkul kıymetler sunduğunu öne sürdü.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple'da Büyük Hareketlilik: Milyonlarca XRP Transfer Edildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu